Niran Ünsal, MÜYOBİR ve MESAM'ı dava ediyor!

Müzik sektöründe uzun zamandır meslek kuruluşları içinde başlayan huzursuzluklar gün ışığına çıkmaya başladı. Arif Sağ’ın MÜYOBİR’ den ihraç edilmesinden sonra Kayahan’ın istifası ile ipler iyice gerildi.

Magazin

Niran Ünsal, MÜYOBİR ve MESAM'ı dava ediyor! Niran Ünsal’da üyesi bulunduğu iki meslek kuruluşunu dava etmeye hazırlanıyor. MÜYOBİR ve MESAM hakkında ayrı ayrı dava açmaya hazırlanan Niran Ünsal “Haklarımı koruması için üyesi olduğum meslek kuruluşlarının aslında bırakın haklarımı korumayı neredeyse mağdur edilmeme sebep olmuşlar.

Sahibi bulunduğum NÜ MÜZİK PRODÜKSİYON adına MESAM’da kayıtla 100 şarkım bulunmasına rağmen GEMA’ya sadece 10 şarkım bildirilmiş. MÜYOBİR de ise 2009 yılında çıkarttığım “Sesler ve İzler” isimli albümümün 13 şarkısı da kayıtlı değil. Bir sanatçı ve yapımcı olarak haklarımı savunması ve koruması gereken meslek kuruluşlarının samimiyetine inanarak haklarımı devrettiğim ve adıma tahakkuk etmesi gereken teliflerimin hesabını soracağım” dedi.

Avukatı Aytekin Erol, takip edeceği dava için geri adım atmayacağını söyleyen Niran Ünsal “geç kalınmış bir hamle benim için, beklide benim durumumda olan başka arkadaşlarım içinde örnek oluşturacağım, artık kime güvenmemiz gerektiğini bilmek zorundayız” diyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: