Nokia'yı sattı, köşeyi döndü!

Nokia'yı Microsoft'a sattığı için farklı tepkiler alan isim, bakın bu satışla nasıl keseyi doldurdu!

Yaşam

Nokia'yı sattı, köşeyi döndü! Nokia'nın Microsoft'a satılma işini organize eden eski Nokia CEO'su ve elbette Microsoft'un şu andaki donanım şefi ve hissedarı olan Stephen Elop'un, Nokia'daki CEO görevinden ayrılışı için alacağı "altın paraşüt" ikramiyesinin 33.4 milyon dolar olacağı açıklandı.

Stephen Elop'un aslında 25,5 milyon dolar alması bekleniyordu. Ancak Elop, Eylül ayında açıklanan ayrılık anlaşmasına göre sadece nakit değil Nokia hisse senedi de alacaktı. Microsoft ile yapılan anlaşmadan sonra Nokia hisse senetlerinin değerinin yükselmesi, Stephen Elop'a fazladan 8 milyon dolar daha kazandırmış oldu.

Stephen Elop şu anda Microsoft'un donanım bölümünün başında bulunuyor ve yeni Nokia veya diğer ismiyle Microsoft Mobile telefonlarının satışından sorumlu olacak. Elop, bu sefer de Microsoft'u Apple'a mı yoksa Google'a mı satar, orasını bilemiyoruz...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: