NORVEÇ'İN FİYORTLARINDA BİR FİLM

Mahsun Kırmızıgül'in yazıp yönettiği 'Güneşi Gördüm' adlı filmin çekimleri Norveç'in Bergen ve Oslo şehirlerinin yanı sıra ünlü fiyortlarında da çekilmeye devam ediyor.

Magazin

NORVEÇ'İN FİYORTLARINDA BİR FİLM Karaların çok içerlerine kadar giren, iki tarafı pek dik ve yüksek olan dar ve derin körfezlere verilen ad olan fiyortlarda yapılan çekimler sırasında yağmur bir türlü dinmek bilmedi. Senaryo gereği 28 yıl önce mülteci olarak geldiği Norveç'te yaşayan Ali Sürmeli, çekimlerden 1 ay önce Norveç'e giderek lisanı öğrenmeye çalıştı.Norveç'in ünlü tiyatro tiyatro sanatçısı Gerald Pettersen ile kamera karşısına Altan Erkekli, Şerif Sezer, Serhat Çağlayan ve Buğra Gülsoy'un katıldığı çekimlerde tüm ekip 'Güneşi Norveç'te de göremedik' diyerek espri yaptılar.


36 kişilik Türk ve 33 kişilik Norveçli ekibin çalıştığı Güneşi Gördüm'ün çekim seti Norveç ve Danimarka basınından da büyük ilgi görüyor.


Güneşi Gördüm fiyortları ile ünlü Norveç'te çekilen İlk Türk filmi olma özelliğini taşıyor..Filmin Genel Koordinatörü Ceren Aslan yaptığı açıklamada 'Yurtdışında özellikle Norveç, Danimarka, İsveç gibi bir ülkelerde film çekmek maliyet açısından gerçekten çok zorlayıcı.. Güneşi Gördüm çok güzel ve farklı bir film oluyor.. Sinemaseverleri 12 Mart'ta çok farklı bir film bekliyor olacak. Bu emeğe ve özveriye değeceğine inanıyorum' dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: