Norveçli gitarist izleyenlerden tam not aldı

13'ncü Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında sahne alan Norveçli gitarist Christina Sandsengen, performansı ile sanatseverleri büyüledi.

Kültür-Sanat

Norveçli gitarist izleyenlerden tam not aldı Neşet Ertaş ve Barış Manço hayranı olan Sandsengen, Türk hayranlarını çok sevdiğini de söyleyerek, festivale de tam not verdi.

Norveçli klasik gitar virtüözü Christina Sandsengen konseri, Mersin Üniversitesi Yenişehir Kampusu Prof. Nevit Kodallı Oda Müziği Uygulama ve Araştırma Merkezi Devlet Konservatuarı Konser Salonu'nda gerçekleşti. Konseri Mersin Üniversitesi Prof. Dr. Suha Aydın, Festival Yürütme Kurulu Başkanı Selma Yağçı ile çok sayıda sanatsever izledi. Konser öncesi salonda bulunanlar, Manisa'nın Soma İlçesi'nde meydana gelen faciada yaşamını kaybeden madenciler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra sahneye gelerek, ilk parçasını madencilere ithaf ederek konsere başlayan Sandsengen, repertuvarında Albeniz, Tarrega, Loura, Aguado ve Luntestad'tan eserlerle birlikte Carlo Domeniconi'nin Koyunbabası eserinde yer verirken, performansı Mersinli sanatseverlerde tam not aldı. Konser sonunda sanat severlerin uzun süre alkışladığı Sandsengen, yeniden salona dönerek sanatseverler için kısa yeniden gitarı ile solo eserler seslendirerek teşekkür etti.

Konser sonrası DHA mikrofonlarına konuşan Sandsengen, Türkiye'yi ve Türkleri büyüleyici bulduğunu belirterek, “Türk hayranlarımı çok seviyorum. Onlar çok şaşırtıcılar çünkü bana çiçek ve hediye getiriyorlar. Gerçekten çok sevimli insanlar. Onları çok seviyorum" dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: