NOUMA: TÜRKİYE'DE ÖLMEK İSTİYORUM!

Pascal Nouma, merak edilen her şeyi açık yüreklilikle anlattı

Magazin

NOUMA: TÜRKİYE'DE ÖLMEK İSTİYORUM! O herkesin bayıldığı, aşık olduğu biri. Bizim mahalleden kendisi. Komşuluk hakkı gereği bu röportajı verdi. Bizim çimenlere yayıldık, televizyonda gördüğünüzden hiçbir zaman farkı olmayan Pascal ile her zaman olduğu gibi kendi halinde konuştuk. Baştan söyleyeyim; Survivor konuştuk tabii, olayın dedikodusunu yaptık tabii...

Ancak! Kendi aramızda konuştuklarımızı yazsam ülkemizde gündem değişir. Survivor'a da, şu anda o yarışmada olanlara karşı da bakış açısı ters düz olur. Bunları şimdi yazmayacağım. Söz verdim komşuma çünkü kimseye anlatmayacağım.

Tabii ki Survivor bu sezon bitecek, o da bana söz verdi ilk röportajı benimle olacak ve işte o zaman içini rahat rahat dökecek. Emin olabilirsiniz biz de "helal olsun sana Pascal Nouma" diye bağırmaya başlayacağız.

Pek tabii sünnet olayına da son noktayı koyduk. Pascal'ın doğduğunda birçok diğer bebek gibi sünnet olduğunu öğrendik. Ama bu konu neden şu anda gündeme geliyor, işte onu bir türlü onu çözemedik...

Sen buradasın, annen baban, çocuklar Fransa'da mı yaşıyor?;
Evet, annem babam ve kardeşlerim hala Paris'te yaşıyor.

Kaç kardeşsin?
3 erkek 3 de kız kardeşim var. Benimle beraber 7 kardeşiz.

SPOR İÇİN VAKTİM YOK!

Kardeşlerin ne iş yapıyor?
Biri bankacı, bir diğeri bir avukatın asistanlığını yapıyor. Biri bilgisayar yazılım şirketinde çalışıyor. İçlerinden biri yönetmenlik yapıyor. Diğerleri de serbest meslekle uğraşıyor.

Toplam kaç yıl futbol oynadın?
26 yıl. Bunun 15 yılı profesyonel kariyerimi kapsıyor.

Kaç yaşında futbola başladın?
7 yaşında, Paris'e 30 km uzaklıkta olan Saint Gratien alt yapısında futbola başladım.

Futbolu neden erken bıraktın peki?
Kızım Cannes'da yaşıyordu ve çok küçüktü o zaman. İnanılmaz kısıtlı zamanlarda görüşüyorduk. Ve sürekli bana ''Baba seni özledim, lütfen futbolu bırak'' diyordu. Ben de kızım istediği için futbolu erken bıraktım. Ailemi seçtim o zaman. Forma numaramın 21 olmasının sebebi de bu. Eşim ve kızım beraber yaşıyorlardı, onlar ''2'' rakamını simgeliyordu ben ise tektim ''1'' rakamı da bendim o forma numarasında.

Yarışmalar, şov dünyası koşturmacası içinde şu anda spor yapıyor musun?
Sadece Devler Ligi sırasında, Yok Böyle Dans ve Survivor yarışmalarında spor yapmış oldum. Bunların da dışında yapmıyorum. Artık zaten vaktim de yok.

Yaşamak için neden Türkiye'yi seçtin?
Çünkü bu ülkeye ve İstanbul'a aşık oldum. Buradaki atmosferi ve insanları çok sevdim. Hayatımın çok başka bir dönemi Türkiye'de başlamış oldu.

Türk insanı hakkındaki düşüncelerin nedir?
Acayip çok seviyorum Türkleri. Aramızda çok güçlü ve çok güzel bir elektrik var. Türk insanı ile sokakta selamlaşmak, konuşmak hoşuma gidiyor. Gelirler, sarılıp öperler, ben de onları öperim. Herkesi tek tek çok seviyorum. Çok sıcaklar, çok samimiler.

Sevgilin var mı?
Evet var.

Bu güzel parfüm ne? Seni öpen, yanından geçen herkes sonra bunu konuşuyor...
Patchouli. Artık benim bir parçam oldu.

Beşiktaş'a oynamayı ve Türkiye'ye gelme teklif edildiğinde ilk düşüncelerin ne oldu?
''Hayatta olmaz, mümkün değil'' olmuştu. Tabii diyorsunuz ya Türkler "Büyük ye büyük konuşma" bu onun gibi bir şey oldu. Tabii gelince, çok mutluyum burada.

Böyle bir taraftarla karşılaşacağını hiç düşünmüş müydün?
Hayal bile etmemiştim böyle bir taraftarla karşılaşacağımı ve bu kadar sevileceğimi. Sadece onlar sevmedi tabii ben de çok sevdim taraftarımı, onlar benim başımın ve kalbimin tacı.

Peki, çocuklarının annesi ile neden ayrıldınız?
Sadece bir kez evlendim. Eşinize yakın olamıyorsanız, aranızda mesafe varsa problem yaşamaya başlıyorsunuz. Bizim evliliğimiz sadece benim işim, aradaki mesafeler ve birbirimizi görememek yüzünden bitti.

BİR TÜRK KIZIYLA EVLENEBİLİRİM

Türk kızları hakkında ne düşünüyorsun?
Çok ama çok güzeller. Bence Fransız kadınlarından daha çok bakıyorlar kendilerine, çok özenliler, kendilerini seviyor Türk kızları.

Bir Türk kızıyla evlenir misin?
Neden olmasın. Tabii ki olabilir.

Türkiye'de en çok gittiğin yerler, en sevdiğin yemekler?
En sevdiğim yer, yaşadığım yer Göktürk. Bizim mahalle orası. Yemekler ise bütün Türk yemeklerini çok seviyorum. Özel olarak hiçbirini ayıramam.

En sevdiğin hangisi peki?
Bulgur pilavı, hamsi, midye dolma, döner... Hepsine bayılıyorum. Bak ağzım sulandı şimdi.

Survivor bitti yeni planlar neler?
Çocuklarımla vakit geçirmek istiyorum. Çok yakında Fransa'ya gideceğim. Onlarla tatil yapacağım, sadece çocuklarımla baş başa biraz zaman geçireceğim.

Türkiye'de yaşamaya devam edecek misin?
Çok net cevap vereyim: Burada ölmek istiyorum. Burada yaşayacağım ve bu ülkede öleceğim. Taraftarımla yaşlanmak istiyorum.


HERKESİN İÇİNDE AÇIP ŞEYİMİ GÖSTEREMEM!

Şu sünnet mevzusuna son noktayı koyalım mı Pascal? Türkiye'nin senin şeyinle derdi ne?

Ben de bilmiyorum Pınar. Ben doğduğumda sünnet olmuşum. Bu yaşımda sünnet olmadım ki. Klasik, ünlüler üzerinden kendine fayda sağlamaya çalışan, ona buna saldıran gazeteci hareketi bu. Allahtan siz tüm gazeteciler böyle değilsiniz. Arada her meslekte olduğu gibi sizde de arızalar çıkıyor. Kız arkadaşımla Bebek'te yemek yerken geldi adam ve bana "Sünnet oldun mu?" dedi. "Şimdi işim var yemek yiyorum sevgilim var yanımda burası bu konunun yeri mi?" dedim. Sonra gitti "Pascal bana şeyini gösterdi" yazdı. Akşam yemeği yiyoruz o anda, Bebek'te herkesin içinde açıp göstereceğim? Olabilir mi böyle bir şey?

Peki, ben çıkıp, o yemekte oradaydım, o gazeteci arkadaş geldi ve dedi ki 'Pascal ben sana hayranım, sana ilgim var lütfen bana göster!' olayın aslı buydu" desem kim bunun doğru olup olmadığını ispat edebilir ki?
Aynen öyle. Haber yaparken biraz da empati yapmak gerekir. Bir insan Bebek'te milletin yanında nasıl açar şeyini gösterir. Dediğin doğru. Ben bunu söylesem ne olacaktı peki? Bu da ayrı bir konu.


TRABZON ŞAMPİYON OLSA DAHA MUTLU OLURDUM

Futbol oynamak ile show dünyasında yer almak arasında ne gibi ortak yönler ve ne gibi farklılıklar var?
30.000 kişinin önünde futbol oynamak daha kolaydı benim için. Çünkü insanlar sahadan uzaktalar. Ancak show dünyasında insanlar size daha yakın ve bu beni korkutuyor. Çünkü yakınımda çok fazla insan rahat hissetmememe sebep oluyor. Bir bakıma bir anlamda klostrofobi yaşıyorum diyebilirim. Bazen çok bulanıyorum ama dışarı çıkıp hiç tanımadığım ama bana gülümseyen, sarılan insanları görünce güç buluyorum.

Fenerbahçe'nin şampiyonluğu hakkında ne düşünüyorsun?
Tebrik ederim Fenerbahçeli futbolcu arkadaşlarımı. Ancak Trabzonspor şampiyon olsaydı daha mutlu olurdum çünkü çok uzun zamandır bu mutluluğu yaşamıyorlar. Buradan aynı zamanda Beşiktaşlı, Galatasaraylı ve diğer tüm takımlardaki futbolcu arkadaşlarıma da selamları gönderiyorum.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: