NTV SESİNİ SANSÜRLEDİ!

NTV'de canlı yayınlanan 'Haydi Gel Bizimle Ol' programında tiyatrocu Ali Poyrazoğlu'nun konuşmasına ses sansürü uygulandı. İşte sansür uygulanan o cümle..

Magazin

NTV SESİNİ SANSÜRLEDİ! Müjde Ar, Çiğdem Anad, Pınar Kür ve Aysun Kayacı'nın sunduğu programın konuğu Ali Poyrazoğlu televizyona nasıl başladığını anlatırken argo bir sözcük kullandı. Ancak sözcük yayına verilmeden ses kesildi.

Ali Poyrazoğlu'nun yayında anlattığı ve sansüre uğrayan anısı ise şöyle:

Poyrazoğlu televizyon için yapılan ilk büyük proje, Lüküs Hayat TRT'de yayınlandıktan sonra ertesi gün ünlü olup olmadıklarını anlamak için İsmet Ay ile birlikte İstiklal Caddesi'nde bir aşağı bir yukarı yürür. Kimse onları tanımaz. İkili tanınmaktan tam ümitlerini kesmişken tam Taksim'in ortasında memur kılıklı bir adam gülerek onlara yaklaşır.

İsmet Ay sorar: İzlediniz mi efendim Lüküs Hayat'ı?
Adam cevaplar: İzledim izledim ama .............

NTV tam bu noktada yayından sesi aldı. Seyirci cevabı duyamadı ama kamera yakın plandaydı ve Poyrazoğlu'nun dudakları çok net okunuyordu.

NTV'nin sansüre uğrattığı o kelimeler şunlardı:
'AMA SİZ LÜKÜS HAYATIN İÇİNE ETMİŞSİNİZ'

Bu konuda konuşan Ali Poyrazoğlu ise, canlı yayında sansür yapmanın mümkün olamayacağını belirterek 'Herhalde bilmeyerek ya da teknik arıza olmuştur. Zaten' içine etmiştir' sözününde bir şey de yok. Umarım işler bu hale gelmemiştir' dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: