NURGÜL ALTIN PORTAKAL'A YAKIN!

Önce terörist, sonra imam eşi şimdi de pavyon kasiyeri oldu. Nurgül Yeşilçay altın portakal'ın en büyük adayı.

Magazin

NURGÜL ALTIN PORTAKAL'A YAKIN! Altın Portakal’dan eli boş dönen Nurgül Yeşilçay bu kez 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülüne en yakın sanatçı gösteriliyor. Bu yıl rakibi ise Başak Köklükaya.

Yıllardır katıldığı Altın Portakal Film Festivalleri'nde bir türlü portakalı alamayan Nurgül Yeşilçay bu kez iddialı. Yaşamın Kıyısında filminde bir teröristi, Adem'in Trenleri'nde ise imamın karısını canlandıran Nurgül Yeşilçay'ın, pavyona düşen bir kasiyeri oynadığı 'Vicdan' filmi, 45'inci Altın Portakal Film Festivali'nde yarışmaya hak kazandı.

Bugün'ün haberine göre, yönetmenliğini Erden Kıral'ın yaptığı, Murat Han, Tülin Özen ve Mustafa Üstündağ'ın rol aldığı, sarsıcı bir aşkı anlatan filmde 'Aydanur' adındaki karekteri oynayan Yeşilçay, rolü için türban taktı. Güzel oyuncu doğaçlama çekilen sahnelerdeki oyun gücüyle Altın Portakal adaylarını belirleyen ön jüriyi etkiledi

Kulislerde, Yeşilçay'ın rakipleri olarak, 'Süt' filmiyle Başak Köklükaya, '3 Maymun' filmiyle Hatice Aslan, 'Gitmek' filmiyle Ayça Damgacı, 'Nokta' ile Begüm Birgören gösteriliyor.

iŞTE YARIŞACAK 16 FiLM

Başka Semtin Çocukları-Aydın Bulut

3 Maymun-N. Bilge Ceylan

Gökten Üç Elma Düştü-Raşit Çelikezer

Hayat Var-Reha Erdem

İki Çizgi-Selim Evci

Son Cellat-Şahin Gök

Gölge-Mehmet Güreli

Pazar Ben Hopkins

Ulak-Çağan Irmak

Süt-Semih Kaplanoğlu

Gitmek-Hüseyin Karabey

Vicdan-Erden Kıral

Bunu Gerçekten Yapmalı mıyım?-İsmail Necmi

Dilber'in 8 Günü-Cemal Şan

Pandora'nın Kutusu-Yeşim Ustaoğlu

Nokta-Derviş Zaim
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: