NURGÜL, ‘SULTAN’ OLMA FIRSATINI KAÇIRDI!'

Sinema eleştirmeni Atilla Dorsay, “Nurgül Yeşilçay, Türkan Şoray’ın yerini doldurabilirdi ama çok sıkı çalışmadı. Şimdi onun yerine aynı fırsatı Berrak Tüzünataç yakalamış durumda’ dedi

Magazin

NURGÜL, ‘SULTAN’ OLMA FIRSATINI KAÇIRDI!' Nurgül, 'Sultan' olma fırsatını kaçırdı

Sinema eleştirmeni Atilla Dorsay, “Nurgül Yeşilçay, Türkan Şoray'ın yerini doldurabilirdi ama çok sıkı çalışmadı. Şimdi onun yerine aynı fırsatı Berrak Tüzünataç yakalamış durumda' dedi.

Nurgül, 'Sultan' olma fırsatını kaçırdı SİYAD Onursal Başkanı Atilla Dorsay, bir dönem Türkan Şoray'ın tahtına aday gösterilen Nurgül Yeşilçay'ın sanat yaşamında yanlış adımlar attığını öne sürdü. Film Arası Sinema Dergisi'nin Nisan sayısına konuşan Dorsay, Yeşilçay'ın yerine genç yıldız Berrak Tüzünataç'ın hızla ve emin adımlarla ilerlediğini söyledi. Dorsay “Yeni Türk sinemasında Türkan Şoray'ın yerini dolduracak bir kadın star henüz çıkmadı. Bir dönem Nurgül Yeşilçay olacak gibiydi. Hatta Türkan da konuşmasında onu gayrı resmi prensesi ilan etmiş gibiydi. Ama olamadı. Nurgül çok verimli olamadı. Çok sık çalışamadı. Hep iyi roller seçemedi.

Şimdi Berrak Tüzünataç geliyor. Onun bir parça Türkan'ı andıran esmer ve yakıcı güzelliği, öyle bir kimliği var. Fakat Türkan Şoray da bence kolay kolay tekrarlanacak bir olay değil. O kadar çok koşul onu bir araya getirmiş ki. Batı'da da nasıl bir Greta Garbo, Catherine Deneuve, Susan Sarandon yeniden çıkacak gibi değilse bir yeni Türkan Şoray da olmayacak gibi geliyor bana” dedi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: