Nuri Bilge Ceylan'a dev destek

Eurimages; Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi “Kış Uykusu”na 450.000 Euro destek verdi!

Kültür-Sanat

Nuri Bilge Ceylan'a dev destek Avrupa Konseyi'ne bağlı Avrupa Görsel-İşitsel Eserler Destek Fonu Eurimages; Nuri Bilge Ceylan'ın yeni filmi "Kış Uykusu"na 450.000 Euro destek verdi! Türkiye-Fransa-Almanya ortak yapımı olan film böylece, Türkiye'nin bugüne kadar aldığı en yüksek desteği aldı.

Avrupa sinemasını geliştirmek, ortak yapımları, dağıtımları ve gösterimleri destekleyerek sinema profesyonelleri arasında işbirliğini teşvik etmek üzere Avrupa Konseyi tarafından 1989'da oluşturulan bir fon olan Eurimages'ın geçtiğimiz hafta Almanya'nın Dresden kentinde yapılan 113. toplantısında; toplam 13 proje destek aldı. Toplantıda Türkiye; Nuri Bilge Ceylan'ın "Kış Uykusu" projesine yapılan 450.000 Euro maddi destek ile bugüne kadarki en yüksek destek miktarını kazandı.

Nuri Bilge Ceylan'ın, Demet Akbağ, Haluk Bilginer ve Melisa Sözen gibi isimlerin rol aldığı "Kış Uykusu" adlı yeni filmi; Zeynep Özbatur Atakan'a ait ZeynoFilm ile NBC Film'in yanı sıra, Almanya'dan Bredok Film Production ve Fransa'dan Memento Films ortaklığında gerçekleştiriliyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: