Nuri Kantar tiplemesiyle tanınan Tekin Akmansoy'u kaybettik

Kaynanalar dizisinde Kayserili uyanık işadamı “Nuri Kantar” tiplemesi ile ön plana çıkan Tekin Akmansoy, vefat etti. Akmansoy, geçtiğimiz günlerde zatürre teşhisiyle hastaneye kaldırılmıştı.

Magazin

Nuri Kantar tiplemesiyle tanınan Tekin Akmansoy'u kaybettik TEKİN AKMANSOY KİMDİR?

1924 yılında Denizli'de dünyaya gelen Tekin Akmansoy, meddah geleneğinin sürdürücülerinden biriydi..
1974 yılında başlayan 'Kaynanalar' dizisinde Kayserili uyanık işadamı Nuri Kantar tiplemesi ile ön plana çıktı. Bu karakteri, yıllarca süren dizinin yanı sıra Kaynanalar ve Nöri Kantar Ailesi adlı sinema filmlerinde de canlandırdı.
1990'lı yıllarda kızı Arzu Akmansoy'un yönetmenliğini yaptığı Kaynanalar'ın yeni bölümlerinin yanı sıra Sonradan Görmeler gibi dizilerle uzun süre sonra televizyona geri döndü. 1998 yılında Devlet Sanatçısı ünvanı aldı. Akmansoy, son olarak 'İki Aile' dizisinde Tahir Pamukçuoğlu karekterini canlandırdı.

Tekin Akmansoy'un kendisi gibi sanatçı olan eşi Leman Çıdamlı da 55 gün önce vefat etmişti.

FENERBAHÇE'DEN TEKİN AKMANSOY İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

İSTANBUL,(DHA)- Fenerbahçe Kulübü, hayata veda eden usta tiyatrocu Tekin Akmansoy için başsağlığı mesajı yayınladı. Aynı zamanda Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Üyesi de olan Akmansoy için yayınlanan mesaj şöyle;

"Kaynanalar dizisinde Kayserili işadamı "Nuri Kantar" tiplemesi ile ön plana çıkan ünlü sanatçı, Kulübümüz Yüksek Divan Kurulu Üyesi Tekin Akmansoy vefat etti. Geçtiğimiz günlerde zatürre teşhisiyle hastaneye kaldırılan Tekin Akmansoy'a Allah'tan rahmet; ailesine ve sanat dünyasına başsağlığı diliyoruz."
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: