"NURSELİ İDİZ YÜZÜNDEN İŞLERİM BOZULDU"

Usta tiyatrocu Can Gürzap, 3 yıl önce kurduğu Tiyatro Dialog Film Reklam Yayın Yapım Şirketi’ni kapattı.

Magazin

"NURSELİ İDİZ YÜZÜNDEN İŞLERİM BOZULDU" Gürzap, kızı Ayşe Gürzap’la ortak olduğu şirketinin iflas nedeniyle tasviyesini istedi. Gürzap’ın Gümüşsuyu’ndaki şirketinin faaliyetlerinin durdurulduğu Ticaret Sicil Gazetesi’nde de yayınlandı. Şu anda mahkemelik olduğu Nurseli İdiz’in geçen yıl turne programına çıkmaması üzerine 14 oyunu birden iptal etmek zorunda kaldığını ve büyük zarar ettiğini belirten Gürzap, “İflas ettim, 70 - 80 bin TL içeri girdim.

Tiyatroyu kapatmak zorunda kaldım. Şimdiye kadar hem kendi tiyatromda, hem de daha önce Devlet Tiyatrosu’nda oynadığım oyunlar hep doldu ama bu tek kişilik bir iş değil. Geçen yıl yaşanan perde kapatma olayını biliyorsunuz. 12 - 14 oyunu Nurseli İdiz, yüzünden iptal etmek zorunda kaldık” dedi. Gürzap, Nurseli İdiz’e sözleşme kurallarına uymadığı için açtığı 120 bin TL’lik tazminat davasının da devam ettiğini belirtti.

Fotoğraflar için tıklayınız...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: