'O ŞARKI BENİ MAHVETTİ!'

Kadir Tapucu, Banu Alkan'a verdiği 'Neremi Neremi' şarkısının hayatını mahvettiğini söyledi.

Magazin

'O ŞARKI BENİ MAHVETTİ!' O şarkıdan sonra her şeyini kaybettiğini anlatan Tapucu, 'Yuvam bile dağıldı, bittim. Çok pişmanım' dedi.

Banu Alkan için 'Neremi Neremi' adlı şarkıyı yazıp bestelemem hataydı. Şarkı bana uğursuzluk getirdi. Her şeyimi kaybettim, bittim. 'Neremi Neremi'den sonra 'Dönüşüm Muhteşem olacak, 'Ha Kıyamet Kopmuş Ha Sen Gitmişsin', 'Asker Dönüşü', 'Dinle' gibi birçok şarkı yaptım. Ama o sanki kene gibi bana yapıştı, beni zehirledi ve müzik hayatımda tam dokuz yıl kaybettirdi.
Daha sonra eşimden boşandım, ailem dağıldı. Eşim o şarkıyı Banu Alkan'a vermemi hiç istememişti zaten ama onu dinlemedim ve sonunda haklı çıktığını gördüm. 'Neremi Neremi'yi yazdığım güne lanet olsun... Notalarını yaktım, onu tarihe gömdüm. Tüm bu olanlardan pişmanım. O şarkıyı yazdığım için Türk halkından ve ailemden özür diliyorum.

Kadir Tapucu, Banu Alkan'a verdiği 'Neremi Neremi' şarkısı yüzünden hayatının mahvolduğunu ileri sürdü. Şarkının notalarını bile yakan Tapucu, 'Neremi Neremi bana uğursuzluk getirdi. Dokuz yıl sokağa çıkamadım, eşimi terk ettim, şarkı o kadar patladığı halde 1 YTL bile kazanamadım. İşimi, ailemi, çevremi, her şeyimi kaybettim. Dağıldım' dedi.

Benim babam TRT İstanbul Radyosu sanatçısıdır. 'Aman Eşref Canım Eşref' türküsünü derleyen Yavuz Tapucu'nun oğluyum. Hayatta belki de tek günahım ve hatam, Banu Alkan için 'Neremi Neremi' adlı şarkıyı yazıp bestelemek... Şarkı bana uğursuzluk getirdi. 1 YTL bile kazanamadığım gibi her şeyimi de kaybettim, bittim.

'Neremi Neremi'den sonra 'Dönüşüm Muhteşem Olacak', 'Ha Kıyamet Kopmuş Ha Sen Gitmişsin', 'Asker Dönüşü', 'Dinle' gibi sevilen birçok şarkı yaptım. Ama o sanki kene gibi bana yapıştı, beni zehirledi. Müzik hayatımda tam dokuz yıl kaybettirdi.

Daha sonra eşimden boşandım, ailem dağıldı. Eşim o şarkıyı Banu Alkan'a vermemi hiç istememişti ama onu dinlemedim ve sonunda haklı çıktığını gördüm. 'Neremi Neremi'yi yazdığım güne lanet olsun... Zaten notalarını yaktım, onu tarihe gömdüm.

Türkiye'deki tüm söz yazarı ve bestecilere sesleniyorum, bu tür sanal sanatçılara, kültürümüzü yozlaştıran bu insanlara prim vermesinler. Onların piyasada yer edinmelerine engel olsunlar. Bundan sonra kaliteli şarkıları onları hakkıyla okuyabilecek gerçek sanatçılara versinler.

Bir de şu var; Türkiye'de herkes İbrahim Tatlıses, Tarkan, Sezen Aksu olmaya veya Muazzez Abacı gibi okumaya çalışıyor. Müzik dünyası taklit starlarla doldu. Bu insanlar asla idol olamazlar. Bizler gibi söz yazarı ve bestecilerin eserleri de Banu Alkan gibi insanların eline düşer. Tüm bu olanlardan pişmanım. 'Neremi Neremi'yi yaptığım için Türk halkından ve ailemden özür diliyorum.

Kadir Tapucu, uzun aradan sonra yine kendi bestelerinden oluşan 'Taş Yürekli' albümü ile müzik piyasasına döndü. Müzik yönetmenliğini Hakan Polat ve Ceyhun Çelik'in üstlendiği, senfonik pop tarzında hazırlanan albüm için Tapucu, şunları söylüyor: 'Kalıcı ve farklı besteler yapmalıyız ki tarz oluşturalım. Aksi halde sıradan ve aynı oluruz. Ben de bundan sonra beste yaparken daha dikkatli olacağım. Artık ciddi, düzeyli, dozunda esprili, düşündürücü, kalıcı ve faydalı besteler üretiyorum.'

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: