O Ses Türkiye 2020 şampiyonu kim oldu?

O Ses Türkiye 15 Şubat Cumartesi günü final yaptı. Sezonun birincisinin belirlendiği gecede sürprizler de vardı. O Ses Türkiye final sahnesinde Murda ve Zeynep Bastık sahneyi salladı. Eğlenceli anların yaşandığı final gecesinin sonunda O Ses Türkiye 2020 şampiyonu Acun Ilıcalı tarafından açıklandı. Peki, O Ses Türkiye birincisi kim oldu?

Dizi Galeri

O Ses Türkiye 2020 şampiyonu kim oldu? O SES TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞUNA KİMLER ADAYDI?

Heyecan ve müzik dolu bir sezonun ardından en çok oyu alan iki yarışmacı, önceki akşam finalist olarak belirlenmişti. O Ses Türkiye 2020 finalistleri Uygar Erdoğan ve Alkan Dalgakıran'dı.O SES TÜRKİYE BİRİNCİSİ KİM OLDU?

Uygar ile Alkan, 2020 O Ses Türkiye şampiyonu olmak için son kez sahneye çıktılar ve şarkılarını söylediler. Şarkıların ardından SMS oylaması da yapıldı. Oylamalar sonucunda O Ses Türkiye birincisi ALKAN DALGAKIRAN oldu.


ALKAN DALGAKIRAN KİMDİR?

O Ses Türkiye 2020 birincisi Alkan Dalgakıran, aslen Yalovalı ancak eğitimi nedeniyle Bursa'da yaıyor. 25 yaşında olan genç yarışmacı, Trafik adında bir müzik grubuna üye. Grubu ile birlikte turlar düzenleyip cover şarkılar söyleyen ve sonrasında kendi şarkılarını da yazan Alkan Dalgakıran, grubu tanıtmak için O Ses Türkiye'ye katılmaya karar verdiğini söylemişti. O Ses Türkiye sahnesine ilk kez "Yalnızım Ben" şarkısı ile çıkan Alkan Dalgakıran 4 jüriyi de döndürmeyi başarmış ancak seçimini Seda Sayan’dan yana kullanmıştı.

Bunlarda ilginizi çekebilir: