O Ses Türkiye jürisi engelli çocuklar ile bir araya geliyor!

O Ses Türkiye yarışmasının jüri üyesi Murat Boz, Hadise, Gökhan ve programın yapımcısı Acun Ilıcalı engelli çocuklar ile bir araya geliyor.

Magazin

O Ses Türkiye jürisi engelli çocuklar ile bir araya geliyor! 1970 yılında Türkiye Sağır Dilsizler Cemiyeti'nde, İsmet İnönü'nün girişimiyle başlatılan ve 21 Nisan 1973 yılında tüzel kişiliğini kazanan TİV (Türkiye İşitme ve Konuşma Rehabilitasyon Vakfı) 0-6 yaş duyma engelli çocuklar için bir etkinlik düzenliyor.

Bu hafta içerisinde düzenlenecek olan etkinlik kapsamında 0-6 yaş grubu engelli çocuklar için Türkiye'nin sevilen yarışma programı "O Ses Türkiye" programının jüri üyeleri engelli çocuklar ile bir araya geliyor.

Programın yapımcısı Acun Ilıcalı'nın da aralarında bulunduğu Murat Boz, Hadise ve Gökhan engelli çocuklar ile bir araya geliyor.

Kısa adı TİV olan Türkiye İşitme Konuşma Rehabilitasyon Vakfı,
Doğuştan, hastalık ya da yaşlılık gibi herhangi bir sebeple az duyan, hiç duymayan ve duymadığı için konuşamayan sayıları 3 milyona ulaşan işitme engelli insanların her türlü sosyal, kültürel, eğitim, sağlık ve sportif engellilerle ilgili yurt içi ve yurt dışında bulunan kurum ve kuruluşlara ortak çalışmalarda bulunarak her alanda yaşam kalitelerinin iyileştirilmesini,özgüvenini kazanmış, mutlu ve üretken bireyler olarak yaşamı paylaşmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Bu yönde çeşitli projeler geliştiren Rehabilitasyon Vakfı'nın bu hafta engelli çocuklara yönelik yapacağı etkinliğe Acun Ilıcalı, Gökhan, Hadise ve Murat Boz'un katılacak olması ekibin bir kez daha topluma olan duyarlılığını ortaya çıkarıyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: