'O Ses Türkiye' kendi rekorunu kırdı!

Ekranların ilgi ile izlenen yarışma programı “O Ses Türkiye”nin beşinci sezonu sona ererken, izlenme rekorları kıran yarışmanın bu sezonu, daha önce yayınlanan dört sezonu geride bırakarak, haber sayısında zirveye çıktı.

Dizi Galeri

'O Ses Türkiye' kendi rekorunu kırdı! Medya Takip Ajansı Interpress tarafından yapılan araştırmaya göre, Acun Ilıcalı tarafından hazırlanıp sunulan “O Ses Türkiye”in bu sezon yayınlanmaya başladığı 28 Eylül 2015’ten, final yaptığı 2 Şubat 2016 tarihine kadar geçen sürede yazılı basına toplam 651 haberin yansıdığı tespit edildi. TV8 ekranlarında haftanın dört günü yayınlanan “O Ses Türkiye”de bu yıl jüri üyeliklerini Ebru Gündeş, Murat Boz, Hadise ile Gökhan ve Hakan Özoğuz kardeşler yaparken, finalde “Aziz Kiraz”ı geçen “Emre Sertkaya” mutlu sona ulaşan yarışmacı oldu.

Interpress’in üç bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan incelemesine göre, 2012 yılında yayınlanan ilk sezonun birincisi Murat Boz’un takımından “Oğuz-Berkay Fidan” kardeşler olurken, ilk sezon hakkında yazılı basında 492 haber çıkmıştı. “O Ses Türkiye”nin 2. sezonunda Mustafa Sandal’ın yarışmacısı “Mustafa Bozkurt” ipi göğüslerken, ikinci sezonla ilgili sayfalara 424 haber yansımıştı. Gökhan Özoğuz’un takımında yer alan “Hasan Doğru” üçüncü sezonun şampiyonu olurken, yarışma hakkında çıkan haber sayısı ise 511 olmuştu. Geçen sezon Ebru Gündeş’in takımından “Elnur Hüseynov”un kazandığı yarışma yazılı basında 417 haberle yer bulmuştu. Şimdiye kadar hiçbir yarışmacısı birinci olamayan Hadise bu sezonda hüsran yaşarken, finale kalan yarışmacısı “Aziz Kiraz” kazanamayınca zirve hayali yeni sezona kalmış oldu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: