O ŞİMDİ MODEL

Zeynep Mansur, mankenlerin işlerini ellerinden alacağını söyledi.

Magazin

O ŞİMDİ MODEL  Bir mayo firmasının Astoria Alışveriş Merkezi'nde düzenlediği tanıtımda bikiniyle objektif karşısına geçen Zeynep Mansur, mankenlerin işlerini ellerinden alacağını söyledi. Mansur, 'Bugüne kadar tersi oluyordu. Modeller, mankenler şarkıcılığa transfer oluyordu. Ben şarkı söylemeyi bırakmam ama modellikte de iddialıyım' dedi.

Şarkıcılık, yazarlık derken ve şimdi de model oldunuz. Neden modellik?

- Uzun zamandır modellik yapmam yönünde teklifler alıyordum fakat çok ciddiye almıyordum. Ancak Nelson gibi büyük bir firmadan bu teklif gelince düşünmeden kabul ettim. Ayrıca çalışmak beni çok motive ediyor bu yüzden bir kaç işi bir arada yapmaktan mutluluk duyuyorum.

Herkes modellikten şarkıcılığa geçiş yaparken siz şarkıcılıktan modelliğe transfer oldunuz. Neden?

- Fiziği müsait ve güzel olan herkes modellik yapabilir. Ancak herkes şarkıcı olamaz. Bunun için bir yetenek gerekir. Sesi ve birikimi olmadan albüm çıkaran insanları fazlasıyla cüretli buluyorum.

Size bu çalışmadan sonra manken dünyasından müziğe geçenlerden herhangi bir tepki geldi mi?

- Hayır, böyle bir tepki almadım. Zaten yaptığım işlerin kalitesi ortada, özellikle önümüzdeki aydan itibaren yeni farklı çekimlerim basında yer alacak. Onları da gördükten sonra kimsenin beni eleştireceğini düşünmüyorum.


- Güzel ve seksi bir kadınsınız. Mayo firması ile çalışırken neler hissettiniz?

Zaten mesleğim gereği fiziğime çok dikkat ediyorum, seksilik söz konusu olduğunda ise her şeyi yerinde yaptığımı düşünüyorum. Gerçi benimle aynı işi yapan 100 kilo insanlar da var ama ben işimi, çok ciddiye alıyorum. Onlara da Ajda Pekkan'ı örnek almalarını tavsiye ediyorum. Ajda Pekkan'ın son görüntüleri Barbie bebek gibi, demek ki yalnızca sesle olmuyormuş bu işler.

Bu mayo çekimlerini halkın arasında oldukça değişik bir platformda yaptınız. Fotoğrafların içinde sizi bir kafede yemek yerken, alışveriş yaparken, hatta taksi çağırırken görüyoruz. Sizi böyle bir projede yer almak için nasıl ikna ettiler? Sonuçta modellik yapan biri değildiniz.

- Model olunca insan değişik çalışmalar içinde olabiliyor ama değişik bir deneyim oldu. Uzun yıllar albüm kapaklarım, çeşitli dergiler için kapak çekimleri ve röportajlar için fotoğraf çekimleri yaptığım için bu projede hiç zorluk çekmedim. Poz vermeye alışkınım, ayrıca fotoğraf çektirmeyi çok seviyorum, her defasında farklı kimliklere bürünmek beni çok heyecanlandırıyor.

Durmak yok, yola devam

Bundan sonra sizi podyumlarda da görecek miyiz?

- Neden olmasın, ben daha çok modellik yapmak istiyorum. Ancak mankenliği de düşünebilirim, her ikisi de çok zevkli işler. Bir ajansla görüşme halindeyim yakında bir modellik ajansıyla da sözleşme yaparak daha ciddi bir çalışma sistemine geçebilirim.

Nelson çekimlerini daha önce Ebru Şallı yapıyordu. Ne düşünüyorsunuz?

- Ebru Hanım bir model ve uzun yıllar Nelson firması ile başarılı işlere imza attı. Ancak mesleğim modellik olmamasına rağmen böyle bir teklif almak ve başarılı bir iş yapmış olmak beni çok mutlu etti.

Peki, yeni bir albüm çalışmanız var mı?

- Evet, mesleğimi asla ihmal etmiyorum. Konserlerim ve ekstralarım devam ediyor, aynı zamanda yeni albüm için çok özel hazırlıklarım var. Çok sürpriz bir isimle yine ilklere imza atacağım. Yeni yayın döneminde sürpriz bir programla ekranda da olacağım. Durmak yok yola devam (gülüyor).
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: