O sosyal medya'nın en meşhur insanı

Sosyal Medya'nın en ünlü ismi ne Justin Bieber ne de Lady Gaga...Sosyal Medya'nın en ünlü ismi Çin'den

Diğer Haberler

O sosyal medya'nın en meşhur insanı Sosyal medyanın en meşhur insanı ne Justin Bieber ne Rihanna, hatta Amerikan'da bile değil! Çin'li oyuncu Yao Chen şuan sosyal medyanın en meşhur insanı. İşin diğer bir garip yanı ise Chen ne çıplak fotoğraflarını yayınlıyor nede sansasyonel olaylara imza atıyor.

Yao Chen'ni Çin Twitter’ı Sina Weibo’daki hesabını 38 milyon kişi takip ediyor. 33 yaşındaki Chen, sayfasında seksi fotoğraflar yayımlayıp, sevgi mesajları da vermiyor üstelik. Ülkesindeki mülteciler, işçiler, dış ticaret ve sansür konusunda sivri çıkışlar yapıyor sadece. Chen, Çin Komünist Partisi Lideri Xi Jinping’i de baskıcı yaklaşımlarından dolayı sıklıkla eleştiriyor.

Oyuncu son olarak Çin’de sansüre uğradığı için greve giden ‘Southern Weekly’ dergisinin mücadelesine, Nobel ödüllü yazar Aleksandr Soljenitsin’in “Gerçek bir kelime bütün dünyadan ağır basar” cümlesini paylaşarak destek verdi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: