Obezite en büyük reddedilme nedeni!

Mankenler, oyuncular, şarkıcılar... Hepsinin de en büyük özelliği zayıf olmaları.

Yaşam

Obezite en büyük reddedilme nedeni! İncelik en önemli güzellik kriterlerinden biri olarak gösterilirken, yapılan araştırmalar bu psikolojik dayatmanın sosyal hayata ne kadar keskin çizgilerle yansıdığını gösteriyor.

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre insanlar "sevgili" olmak için adım atarken en çok kiloya önem veriyor. İnsanlar hiçbir ortak noktası olmasa dahi sadece zayıf olduğu için biriyle görüşmeyi kabul ederken, yüzde 75 ise ne kadar iyi biri olursa olsun asla obez biriyle çıkmayacaklarını söylüyor.

İNGİLTERE'NİN NEREDEYSE YÜZDE 70'İ ZAYIFLAMAYA ÇALIŞIYOR
İngiliz Gazetesi Daily Mail'in internet sitesinde yayınlanan araştırmaya katılan insanların 3'te 2'si ise karşı cinsi etkileyebilmek için en az bir beden incelmeye çalıştığını belirtti. Biriyle çıkma teklifini reddetme bahanesi olarak gösterilen diğer nedenler ise kötü giyinmesi, kişisel temizliğine önem vermemesi, espri anlayışı olmaması ve ortak ilgi alanlarının olmaması çıktı.

Çalışmaya katılan İngilizlerin yüzde 68'i ise kilo vermeye çalıştığını itiraf ederken, diğerleri ise daha iyi giyinmeye çalıştığını, saçına, makyajına özen gösterdiğini söyledi.

NEDEN BİRİYLE ÇIKMAYI REDDEDERSİNİZ
Araştırmaya katılanların birini reddetme nedenleri arasında en çok görülen nedenler ise şöyle:

Obez yüzde 72
Kişisel temizliğine dikkat etmiyor yüzde 69
Kötü giyiniyor yüzde 58
Espri anlayışı olmaması yüzde 52
Ortak ilgi alanlarının olmayışı yüzde 51
Çirkin olması yüzde 49
Çocuklu olması yüzde 32
Boşanmış olması yüzde 28
İyi para kazanmaması yüzdze 25
Eski bir araba kullanıyor olması yüzde 9
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: