Ocak ayında deniz keyfi!

(DHA) - ANTALYA'nın Alanya İlçesi'nde güneşli havayı fırsat bilen yerli ve yabancı tatilciler soluğu plajda aldı.

Diğer Haberler

Ocak ayında deniz keyfi! Hava ve deniz suyu sıcaklığının 19 derece ölçüldüğü ilçede dünyaca ünlü Damlataş Plajı'nda renkli görüntüler yaşandı. Rus, Alman ve yerli tatilciler gün boyunca denize girdi, kumsalda güneşlendi. Denize girmeyen tatilciler ise Damlataş Plajı'nda Alanya Kalesi manzarası önünde fotoğraf çekerek güneşli havanın keyfini çıkardı.


İstanbul'dan tatile gelen Saffet Şimşek, ocak ayında denize girmenin keyfini yaşadığını söyledi. Kış aylarında denize girmenin ilginç olduğunu belirten Ahmet Şimşek, "Kışın denize girmenin formülü var. Ben yanımda 2- 3 mayo getiriyorum. Denizden çıktıktan sonra mayomu değiştiriyorum. Böylece üşümüyorum" dedi.


Alanya Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, ilçede nem oranının yüzde 45 ile 70 arasında değiştiğini, sıcaklık seviyesinde önümüzdeki birkaç gün içinde önemli bir değişiklik yaşanmayacağını belirtti.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: