OCAK AYINDA VİZYONA GİRECEK!

Sinema ve dizi tarihine, yaptığı iddialı işlerle imzasını atan Tomris Giritlioğlu’nun çektiği ’Güz Sancısı’ filmi tamamlanmak üzere. Beren Saat’in Rum Fahişe Elena’yı canlandırdığı film, Ocak ayında vizyonda olacak.

Magazin

OCAK AYINDA VİZYONA GİRECEK! Hatırla Sevgili’, ’Çemberimde Gül Oya’, ’Karayılan’ gibi dizilerin yanı sıra ’Salkım Hanımın Taneleri’ gibi dönem filmlerine de imzasını atan Tomris Giritlioğlu, yine son derece iddialı bir yapımın çekimlerini sürdürüyor.

Proje tasarım ve yapımcı kimliği ile sayısız dizi projesine adını yazdıran Giritlioğlu’nun yönettiği ’Güz Sancısı’ filmi için, uzun süren ön hazırlıkların ardından 8 hafta önce çekimlere başlanmıştı.

'Güz Sancısı', Yılmaz Karakoyunlu’nun aynı adlı eserinden sinemaya uyarlandı. Filmde, 1955 yılında yaşanan 6-7 Eylül olaylarının gölgesinde iki gencin aşk hikayesi anlatılıyor.

Senaryosunu ’Hatırla Sevgili’ dizisinin senaristi Nilgün Öneş ile Etyen Mahcupyan’ın birlikte yazdıkları filmin büyük bir bölümü Beyoğlu ve genelinde çekiliyor. Çekim için döneme uygun hale getirilen mekanların hazırlığında 3 sanat yönetmeni görev alıyor.

Aylar süren ön hazırlığın ardından başlayan çekimlerde, oyuncuların yanı sıra yaklaşık 1500 figüran da rol aldı.

Filmde, genç jenerasyon oyuncuları arasında, oynadığı rollerde gösterdiği performansıyla giderek yükselen Beren Saat başrol oyuncuları arasında yer alıyor. Elena isimli Rum bir fahişeyi canlandıran Beren Saat’in yanı sıra filmde, Murat Yıldırım, Tuncel Kurtiz, Hüseyin Avni Danyal, İlker Aksum, Belçim Bilgin Erdoğan, Okan Yalabık, Zeliha Berksoy ve Umut Kurt da oynuyor.

Son yılların en yüksek bütçeli filmleri arasında yer aldığı söylenen ’Güz Sancısı’nın 23 Ocak’ta vizyona girmesi planlanıyor.
televizyongazetesi
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: