'ODALARINA ALMAMA' CEZASI

Köydeki su sıkıntısı için erkekler hiçbir şey yapmayınca köyün kadınları eşlerini odalarına almamaya karar verdi..

Magazin

'ODALARINA ALMAMA' CEZASI Silifke'nin köyünde bir 'Şalvar Davası'

Erkeklerin zorbalığına baş kaldıran kadınların öyküsünü anlatan ve Şener Şen ile Müjde Ar'ın baş rollerini paylaştığı 'Şalvar Davası' filminin benzeri, Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Kıca köyünde yaşanıyor. Köyde su sıkıntısı çekilmesi ve erkeklerin bu konuda hiçbir şey yapamamasına öfkelenen kadınlar, kocalarına 'odalarına almama'' cezası veriyor. Kıca köyüne gelen TBMM Adalet Komisyonu üyesi Ali Rıza Öztürk'e su sorununu anlatan köyün kadınları, 'Suyumuz geçmiş yıllarda gürül gürül akıyordu. Ancak şimdi gördüğünüz gibi köy meydanındaki çeşme bile kurudu' dedi. Kadınlar su ihtiyaçlarını 13 kilometre uzaklıktan tanker ve bidonlarla getirerek karşıladıklarını belirtti.

'ERKEKLER HİÇBİR ŞEY YAPMIYOR'
Köyün susuz kalmasına karşı erkeklerin hiçbir şey yapmadığını söyleyen kadınlar Öztürk'e, köye su gelinceye kadar kocalarına 'odalarına almama' cezası verdiklerini söylediler. Köy Muhtarı Osman Arslan, köylerindeki susuzluğun artık boşanma nedeni haline gelebileceğini belirtti. Milletvekili Öztürk ise, su sorununun çözülmesi için girişimde bulunacağını kaydetti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: