ÖDÜL TÖRENİ 14 NİSAN'DA

MÜYAP'ın albüm satışlarına göre dağıttığı ödüllerin sahipleri belli oldu. 300 bin satan Ferhat Göçer bu yıl da büyük ödülü alacak..

Magazin

ÖDÜL TÖRENİ 14 NİSAN'DA Türkiye'nin 'Müzik Oscarları' olarak adlandırılan ve albümlerin satış rakamları esas alınarak yapılan değerlendirmeye göre verilen 'MÜYAP Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri' 14 Nisan Pazartesi akşamı düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Ancak ödül alan isimler şimdiden belli oldu. Bu yıl ödüllere, geçen yıl olduğu gibi yine Ferhat Göçer damga vuracak. Albümü en çok satan sanatçı olan Ferhat Göçer, Diamond Ödülü'nü kazanacak. MÜ- YAP'ın bu yıl altıncısı düzenlenecek etkinliğinde, yine dört kategoride ödül dağıtılacak. Albüm satış rakamı 100 bin barajını aşanlar 'Altın,' 200 bini aşanlar 'Platin,' 300 bini aşanlar ise 'Diamond' ödül alacak. Bu kategoride dijital ortamda en çok şarkı satan 10 kişi seçilecek. Bu yıl 300 bin barajını sadece Ferhat Göçer geçti. Göçer, 'Yolun Açık Olsun' ile geçen yıl da aynı ödülü almaya hak kazanmıştı. İnternet ve GSM teknolojilerini kullanarak dijital yöntemlerle satış yapan ilk 10 isme de ödül verileceği gecede Candan Erçetin sahne alacak.

Dijital Ödüller: Ferhat Göçer, Sibel Can, Tarkan, Rober Hatemo, Burak Kut, Kıraç, Bengü, Yurtseven Kardeşler, Kenan Doğulu, Nazan Öncel

Altın Ödüller: 100 bin barajını aşan; Gökhan Özen, Yalın ve Özgün

Platin Ödüller: 200 bin barajını aşan Sibel Can, Tarkan, Yurtseven Kardeşler.

Diamond Ödül: 300 bin barajını aşan Ferhat Göçer.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: