ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

12. Afife Tiyatro Ödülleri'ne protestolar damgasını vurdu. Dostlar Tiyatrosu 'yakışıksız' diyerek mansiyon ödülünü almaya gelmedi, sahnede de bu ödülün anonsun yapılmadı..

Magazin

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU Önceki akşam Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda 12. Yapı Kredi Sigorta Afife Tiyatro Ödülleri törenle sahiplerini buldu. Sunuculuğunu Korhan Abay'ın üstlendiği törene, 'Özel Ödüller' kategorisinde mansiyon ödülünün layık görüldüğü Dostlar Tiyatrosu katılmayarak, söz konusu ödülü protesto etti. Bu protesto karşısında da mansiyon ödülü sahneden anons edilmedi.

'Bayazıt' damga vurdu!
Gecede İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın 'Bayazıt' oyunu dört ödül birden aldı. 'Yılın En Başarılı Erkek Oyuncu' ödülünü 'Bana Bir Picasso Gerek' adlı oyundaki rolüyle kazanan Sezai Altekin '14 sene süren bir hasretten sonra bu ödül benim için çok şey ifade ediyor' dedi. 'Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu' dalında ise yine 'Bana Bir Picasso Gerek' oyunundaki rolü ile Ayça Bingöl kazandı.

İdiz'in ödül gecesi
'Yılın En Başarılı Sahne Müziği' dalında ödülü 'Bir Şehnaz Oyun' isimli oyunla Cem İdiz kazandı. Cem İdiz'in şehir dışında bulunması sebebi ile ödülü eski eşi Nurseli İdiz aldı. İdiz, aynı zamanda kendi adına 'Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu' ödülünü 'Kadıncıklar' isimli tiyatro oyunundaki rolüyle kazandı. Öte yandan piyanist Fazıl Say da Dostlar Tiyatrosu'nun, 'Sivas 93' oyununa verilen mansiyon ödülünü protesto etmesine destek verdiğini belirterek kendisinin de müzik dalındaki adaylığını geri çektiğini açıkladı.

Dostlar Tiyatrosu'nun sahibi Genco Erkal, 'Sivas 93' oyunuyla layık görüldükleri ödülü 'yakışıksız' olarak değerlendirerek şöyle konuştu: 'Oyunun böyle bir ödüle layık olmadığını düşünüyorum. Böyle bir yapıta mansiyon verilmesini yakışıksız buluyorum. Sivas'ta yitirdiğimiz, bu oyunda andığımız kişilerin anısına saygısızlık olduğunu düşünüyorum.'

'Doktorlar' dizisinde iki sevgiliyi canlandıran ve gerçek hayatta da birlikte olan Bekir Aksoy ve Melike Güner, gecede ilginç bir açıklama yaptı. Törende 'Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Erkek Oyuncusu' dalında ödül alan Bekir Aksoy, Melike Güner ile nişanlandıklarını ve 22 Haziran'da evleneceklerini söyledi. Bekir Aksoy ile Melike Güner'in mutlulukları yüzlerinden de okunuyordu.

Mansiyon Ödülü: Sivas 93
Prodüksiyonu: Bayazıt ile Orhan Alkayan
Yönetmen: Şeylerin Şekliile Mehmet Ergen
Erkek Oyuncusu: Bana BirPicasso Gerek ile Sezai Altekin
Kadın Oyuncu: Bana BirPicasso Gerek ile Ayça Bingöl
Yardımcı Rolde ErkekOyuncusu: Kürklü Merkür ileRıza Kocaoğlu
Yardımcı Rolde KadınOyuncusu: Kadıncıklar ile Nurseli İdizn
Müzikal ya da Komedi Erkek Oyuncusu: MüzikaldekiHayalet ile Atılgan Gümüş
Müzikal ya da KomediKadın Oyuncusu: MüzikaldekiHayalet ile Demet Tuncer
Yardımcı Rolde Müzikalya da Komedi Erkek Oyuncusu:Koca Bir Aşk Çığlığı ile Bekir Aksoy
Yardımcı Rolde Müzikalya da Komedi Kadın Oyuncusu:Bir Şehnaz Oyun ile Simay Küçük
Sahne Tasarımcısı: Bayazıt ile Başar Sabuncun
Giysi Tasarımcısı: Bayazıt ile Canan Göknil
Sahne Müziği: Bir Şehnaz Oyun ile Cem İdiz
Işık Tasarımcısı: Bayazıt ile İlhan Ören
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: