Ofis çalışanlarının yaptığı makyaj hataları nelerdir?

Ofis ortamında yaptığınız makyaj hatalarını sizler için derledik...

Kadın

Ofis çalışanlarının yaptığı makyaj hataları nelerdir? Günümüzün büyük bir kısmı iş hayatımızda geçiyor. Hal böyle olunca ailemizden çok iş arkadaşlarımızla birlikte vakit geçiriyoruz. Bu nedenle günlük ofis makyajımız ne çok yoğun olmalıdır ne de çok salaş. İşte ofis ortamındaki yapılan hatalar...

Sunama giderken kırmızı ruj kullanmayın
Kırmızı ruj, her kadının vazgeçilmezi ve modası asla geçmeyen göz alıcı bir makyaj malzemesidir. Fakat önemli bir toplantının olduğu veya sunum yaptığınız günlerde kırmızı ruj sürmemeniz gerekmektedir. Sunum yaptığınız günlerde kırmızı ruj sürdüğünüzde, katılımcılar sizin dediklerinizden çok dudaklarınıza odaklanabilirler.

Sürekli aynaya bakmak
Mesai saatleri içinde sürekli aynaya bakmak, yöneticinin pek hoşuna gitmeyecektir. Masanıza ayna yerleştirmek veya sürekli tuvalete gidip makyajınızı tazelemek, ofis içinde yadırganabilir. Bu nedenle risksiz makyajlar yapmanızda fayda vardır.

Işıltıdan uzak durun
Ofis makyajında parlak bir görünümden uzak durmalısınız. Özellikle dudaklarınızda yoğun lipgloss uygulamak yerine saten veya mat rujları tercih etmelisiniz. Yoğun ışıltılı makyajlar hafta sonu veya bir parti için daha doğru bir seçim olacaktır. Ofiste daha klasik renkleri kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Ofis ışığına dikkat edin
Çoğu ofiste bulunan floresan ışıklar, makyaj yaparken sizi yanılgıya düşürebilir. Eğer makyajınızı ofiste yapıyorsanız doğal ışıkta veya tuvaletlerde bulunan ışıkla yapmanız gerekmektedir. Floresan ışık sizi olduğunuzdan sarı göstereceği için özellikle ten makyajında fazla fondöten uygulamanıza neden olabilir.

Yoğun kontür tekniğinden kaçının
Kontür tekniği ağır bir makyajdır. Bu nedenle kontür tekniğini ofis makyajında kullanmaktan kaçının. Keskin kontür çizgisi yerine daha yumuşak hatlar tercih edin. Öte yandan kontür uygulaması için fondöten yerine bronzer da kullanabilirsiniz.

Kaşlarınızı doldurmayı unutmayın
Keskin bir yüz hattı için kaşlar çok önemlidir. Bu nedenle makyajınızı bitirmeden önce kaşlarınızı mutlaka kontrol edin. Aralardaki boşlukları kaş farıyla boyayabilirsiniz. Çünkü yüz yüze iletişim kurduğunuzda insanların bakışları doğrudan kaşlarınıza gidecektir...

Avokado çekirdeğinin cilde faydaları nelerdir?

Avokado çekirdeğinin cilde faydaları nelerdir?

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: