'OĞLUM OLSA ASKERE GÖNDERMEZDİM'

Bir televizyon programında söylediği 'Oğlum olsa askere göndermezdim' sözleri nedeniyle hakkında inceleme başlatılan Bülent Ersoy için soruşturma açılıyor. Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Ali Çakır, Ersoy'a davetiye göndererek ifade vermeye çağırdı.

Magazin

'OĞLUM OLSA ASKERE GÖNDERMEZDİM' Ersoy, davetiye eline ulaştıktan sonra on gün içinde ifade vermeye gitmezse Savcılık, polis zoruyla ifade vermesine karar verebilecek.

Çakır, Ersoy hakkındaki soruşturmayı 'halkı askerlikten soğutma' suçunu işlediği iddiasıyla başlattı. Soruşturma sonrasında dava açılırsa Ersoy, bu suçu basın yoluyla işlediği için 9 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.

İŞTE O SÖZLER
Ersoy'un hakkında soruşturma başlatılmasına neden olduğu iddia edilen sözleri şöyle:

'Tamam vatan bölünmez, bilmem ne olmaz ama göz göre göre de bu çocukları bütün analar doğursun, toprağa versinler. Bu mu yani? Bir çocuğun ne demek olduğunu ben sizler gibi bilemem. Ben anne değilim, olamayacağım da. Ama insan olarak o anaların yüreğinin nasıl cayır cayır yandığını ben anlayamam ama anneler anlar. Başkalarının masabaşı savaşı için evladımı harcayamam.'


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: