Öğretmenler Günü Projesi!

Modacı Hüseyin Küçük, Öğretmenler Günü'nde showroom'un kapılarını açıyor!

Magazin

Öğretmenler Günü Projesi! “Zıtlıkların bir arada olması gerektiğini, güzellik denen şeyin kusurlarla geldiğini savundum. Canım ne isterse ya da hayat kapıma ne getirirse onu öyle tasarladım. Sadelikteki güzelliği bulup çıkarmada ustalaştım. Bir şeyin güzel olarak kabul edilmesi için ille de pahalı olması gerektiği fikrini daima reddettim.” diyor Hüseyin Küçük. Yaptığı her çalışma ve tasarladığı her kıyafetle de bu farklılığını ortaya koyuyor.

Ortadoğu, Kafkas ülkeleri, Türk Cumhuriyetler ve Balkan Ülkeleri olmak üzere 30 ülkede kendi markasıyla büyük bedeni farklı bir dünyaya taşıyan ünlü modacı Hüseyin Küçük, bu defa da “Öğretmenler Günü” için bugüne kadar hiç yapılmamış bir çalışma için hazırlanıyor.

Türkiye’deki tüm öğretmenler herhangi bir sınırlama olmaksızın Hüseyin Küçük’ün özel tasarımlarına ücretsiz sahip olabilecekler.

Büyük beden moda tasarımcısı Hüseyin Küçük, “Ben bugüne kadar pek çok farklı proje gerçekleştirdim. Engelli kadınlarımızı imkanlarım el verdiği ölçüde istihdam ettim, moda çekimlerimde ticaretten çok sosyal mesajlar vermeye çalıştım. Şimdi konu Öğretmenler Günü olunca da bir öğretmen çocuğuna yakışacak şekilde çalışmam gerektiğini düşünerek bu projeye karar verdim. Böyle bir çalışmaya cesaret etmek kolay değil, biz 30 ülkeye satış yapıyoruz. Öğretmenler günü haftasında bize gelen tüm öğretmenlere, dikkatinizi çekmek isterim sayı sınırlaması olmaksızın tüm öğretmenlere birer kıyafet hazırlayacak olmak neredeyse bir ay boyunca bütün işlerimi durdurmak anlamına geliyor. Ekibimle birlikte çok düşündük, üstesinden gelebilir miyiz? diye ve sonunda karar verdik; her şey para demek değil, bizim bu yaşımıza gelmemizde annelerimiz kadar önemli rolü olan öğretmenlerimize feda olsun dedik. İsteyen tüm öğretmenlerimiz Bahçeşehir’deki showroom’u arayarak randevu alabilirler.” diyerek açıklıyor Öğretmenler Günü Projesini.

Bu vesileyle şehit öğretmenlerimize de ulaşmak çok önemli!

Hüseyin Küçük “Öğretmenler Günü pek çok farklı etkinlikle her yıl kutlanıyor, ancak bir eksik var. Şehit öğretmenlerimiz için bir organizasyon yapılmıyor ya da yapılıyorsa herhalde yerel bazda kalıyor ki bizler duymuyoruz. Ben bir öğretmen çocuğu ve moda tasarımcısı olarak bir sonraki Öğretmenler Günü’nde de şehit öğretmenlerimizle bir araya gelmek onları dinlemek istiyorum.

Sonuç olarak bu ülke öğretmenlerimiz ile yükselecek ve şehit öğretmenlerimiz bizlerin geleceğini yani çocuklarımızı daha iyi yetiştirmek adına şehit oldular. Bu sebeple bizim için çok önemliler” diyerek Öğretmenler Günü’nde şehit öğretmenleri de farklı bir projeyle anmak istediğini belirtiyor. (mahmure.com)

Bunlarda ilginizi çekebilir: