'ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NÜZ KUTLU OLSUN

GECCE.COM ailesi tüm eğitim camiasının öğretmenler gününü kutlar...

Magazin

'ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NÜZ KUTLU OLSUN 24 Kasım Öğretmenler Günü tüm Türkiye'de okullarda düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor.

Çeşitli etkinliklerin düzenlendiği günde sabah saatlerinde öğrenciler öğretmenlerini çiçeklerle karşıladı.

Ayrıca bugün bir çok şehirde belediyeler öğretmenlere toplu ulaşım araçları ücretsiz yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bir ay süresince vapur seferlerini öğretmenlerin ücretsiz kullanabileceğini açıkladı.

ÖĞRETMENE EN GÜZEL HEDİYE
Mersinli öğretmen Emine Yıldırım, dört yıldır böbrek yetmezliği hastası olan öğretmen eşi Ünal Yıldırım'a böbreklerinden birini verdi. Eşine 24 Kasım Öğretmenler Günü hediyesi verdiğini söyleyen 52 yaşındaki Emine öğretmen, "Eşimin diyalize girmesine gönlüm razı olmadı" dedi.

Mersin'de, dört yıl önce gıda zehirlenmesi nedeniyle kaldırıldığı hastanede böbrek yetmezliği hastası olduğu ortaya çıkan 60 yaşındaki emekli öğretmen Ünal Yıldırım, kendisi gibi emekli öğretmen olan 52 yaşındaki eşi Emine Yıldırım'ın böbreğiyle hayata tutundu.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi'ne başvurduklarını anlatan Emine öğretmen, nakil için yapılan tahlilerde kendisinde göz tansiyonu tespit edildiğini ve doktorların böbreğini almaktan vazgeçtiğini söyledi. Emine öğretmen, çok aktif bir insan olan eşinin diyalize girmesine gönlünün razı olmadığını anlatarak, doktorları ikna etmeye çalıştığını söyledi.

Geçen hafta eşine böbreklerinden birini vererek yeniden hayata tutunmasını sağlayan Mersin Aydınlıkevler İlköğretim Okulu sınıf öğretmenliğinden emekli Emine öğretmen, "Eşime 24 Kasım Öğretmenler Günü hediyesi verdim" diye konuştu.

Eşinin böbreğiyle hayata yeniden merhaba diyen 60 yaşındaki Mersin Abdullah Günaydın İlköğretim Okulu Müdürü olarak emekli olan Ünal Yıldırım da eşine çok teşekkür ettiğini ve onun sayesinde yeniden sağlıklı günlerine döndüğünü belirtti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: