Oğuz Yenihayat, Gecce okurları için önerdi...

Yeme, içme sektörünün en eğlenceli foodie'lerinden biri olan ve yenihayat.com'da birbirinden lezzetli öneriler paylaşan Oğuz Yenihayat, gecce okurları için henüz çok fazla kimsenin keşfetmediği adresleri yazdı...

Diğer Haberler

Oğuz Yenihayat, Gecce okurları için önerdi... ÇAY TARLASI


Kadıköy'de Moda'ya yakın bir yerde salaş, iddiasız ve küçük bir mekan. "İstanbul'da omlet ve menemen nerede yenir?" derseniz, Çay Tarlası o listenin ilk sıralarında gelir.

FAUNA


Makarnanın İstanbul'daki tek adresi diyebilirim. Ataşehir'deki Fauna, İstanbul'un en lezzetli makarnalarını yiyebileceğiniz bir adres. Baharatlar toz değil, dalından koparılmış kullanılıyor.

ÖZ KİLİS KEBAP VE LAHMACUN SALONU


İstanbul'un bir ucundan bile sadece sarımsaklı lahmacununu yemek için gidilen bir mekan. Fatih'teki işletme, küşleme, sarımsaklı lahmacun, Kilis tava ve oruk kebabının yanı sıra kapıdaki sırasıyla da meşhur.

BORİS'İN YERİ


İstanbul'un gizli lezzet duraklarından biri olan Boris'in Yeri, 1936 yılından beri Kumkapı'da hizmet veriyor. Kahvaltıda süt içmek, bakır tabaklarda kahvaltı yapmak ve İstanbul'un en iyi kaymağını yemek istiyorsanız burası doğru adres.

LİPA


Pendik'teki Lipa restoran, İstanbul'un en iyi meyhanelerinden... Bosna'dan getirdikleri kuru et, pjleskavica denilen güveçte pişen köfteleri burayı özel yapan sadece birkaç sebep.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: