OKAN BAYÜLGEN'DEN IRKÇI SALDIRI!

Okan Bayülgen, ilk yarının en başarılı oyuncusu seçilen ve Avrupa takımlarının transfer listesine giren Karabükspor'un siyah futbolcusu Emenike için öyle bir cümle kurdu ki...

Magazin

OKAN BAYÜLGEN'DEN IRKÇI SALDIRI! Okan Bayülgen, Kanal D'de yayınlanan programında, ilk yarıda oynadığı futbolla taraflı tarafsız futbolseverin gönlünde taht kuran Karabüksporlu Emenike için "Tekneyle gelen arkadaşlardan mı bu" cümlesini kurdu.

Ceyhun Yılmaz'ın konuk olduğu Disco Kralı'nda Emenike'nin görüntüleri ekrana geldi. Ceyhun Yılmaz'ın Habertürk'te yayınlanan ve Emenike'nin konuk olduğu programdan görüntüler yayınlanırken Okan Bayülgen, siyah oyuncuyu ekranda görünce "Ne bu ya, tekneyle gelen arkadaşlardan mı" cümlesini kurdu.

Bu sözleriyle Bayülgen, Emenike'yi mülteci sınıfına sokarken siyah rengi dolayısıyla aşağılamış oldu. Yaptığı ırkçılığın farkında olmadan programına devam eden Bayülgen, ilerleyen dkikalarda Emenike'den özür de dilemedi.

Spor sitelerinde Bayülgen yaptığı ırkçılık nedeniyle yerden yere vurulurken, Karabükspor taraftarlarının Emenike'ye sahip çıkması çağrısında bulundu. Bayülgen, Emenike'den ve mültecilerden özür dilemeye davet edildi...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: