OKAN BAYÜLGEN'İN GAFI MECLİS KOMİSYONUNDA!

Okan Bayülgen'in Karabükspor'lu Emenike hakkında kullandığı sözlerine tepkiler büyüyor

Magazin

OKAN BAYÜLGEN'İN GAFI MECLİS KOMİSYONUNDA! Okan Bayülgen'in TV programında Karabüksporlu siyahi futbolcu Emenike'nin görüntülerinin üzerine söylediği “Bu da tekneyle gelen arkadaşlardan mı” sözlerine tepkiler büyüyor.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, Okan Bayülgen'in, futbolcu Emmanuel Emenike'nin ''kaçak yollardan ülkeye giriş yapan yasadışı göçmen olduğunu'' ima eden sözleri hakkında işlem yapılıp yapılmadığını RTÜK'ten sordu.

Üskül, RTÜK'e yazdığı yazıda, yayın ilkelerden birisinin ''insanların dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri nedenlerle hiç bir şekilde kınanmayacağı ve aşağılanmayacağı'' olduğunu belirtti. Karabükspor'un basın sözcüsü “Okan özür dilemeli” diyerek “İnsanlar haddini aşan ve maksadını aşan cümleler kullanmamalı. Bu tür hoş olmayan maksadını aşan cümleleri kuranları esefle kınıyoruz. Okan Bayülgen'den özür bekliyoruz” dedi.

Gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı'da Kanaltürk'deki 2. Sayfa programında Bayülgen'e tepkisini şu sözlerle dile getirdi: “Okan Bayülgen tüm insanlık suçlarını işlemiştir. 1 kez değil tam 4 kez ırkçılık yaptı. Almanya'da, Fransa'da İngiltere'de hele hele Amerika'da olsa şu dakika itibarıyla hapiste olurdu.

Emenike için (bunlar tekneyle mi geldi) diyerek ırkçılığın en alasını yapmıştır. Ayrıca bunu ilk kez yapmıyor daha önce Kürt şarkıcı Rojin için de ağır ifadeler kullandı. O yüzden derhal yargılanmalı ve hapse atılmalıdır. Haa atılmıyorsa o zaman aklı başında hiçbir sanatçı bu ırkçı adamın programına çıkmamalıdır” dedi. Bayülgen'in ise Disco Kralı isimli programında özür dilemesi bekleniyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: