OLCAYTO AHMET TUĞSUZ GHETTO'DA!

Türk Pop Müziği’nin en önemli bestecilerinden Olcayto Ahmet Tuğsuz, grubu LongPlay ile Ghetto’da...

Magazin

OLCAYTO  AHMET TUĞSUZ GHETTO'DA! Olcayto Ahmet Tuğsuz'u, daha çok Eurovision Şarkı Yarışması'ndaki birincilikleri ve 'hit' olmuş pop müzik besteleri ile tanıyoruz. Hani, Dünya, Naciye onun 80'li yıllara damga vurmuş bestelerinden birkaçı. Ve son dönemin hitlerinden Total Disguise...

Olcayto, bu kez 'dinleyerek ve çalarak büyüdüğüm müzik' dediği, rock tarihinin kilometre taşı olmuş parçalardan müthiş bir repertuar oluşturdu ve grubu LongPlay ile Ghetto'da müzikseverlerin karşısına çıkıyor.

Gitar ve vokalde Olcayto yer alıyor. Grubun diğer üyelerinin her biri kendi enstrümanında virtüöz mertebesine ulaşmış genç sanatçılar. Olcayto Ahmet Tuğsuz ve LongPlay 25 Mart'ta, 1960'larda birer ikona dönüşen The Beatles, Rolling Stones, Animals, Doors, Deep Purple, Jimi Hendrix, James Brown, Moody Blues, Steppenwolf, Troggs, Procol Harum ve Yardbirds'ün şarkılarını, o günlerin rock müzik anlayışı içinde sunacak.

Günümüz gençliğinin önemli bir bölümünün de 60'lı yılların müziğine özel bir ilgi duyduğunu belirten LongPlay üyeleri, Ghetto'daki bu eşsiz gecceye her yaştan kaliteli müzik dinleyicisini bekliyor. Olcayto Ahmet Tuğsuz ve LongPlay, 'İki gitar, klavye, bas ve davul ile katıksız müzik yapacağız. Gelin müziğin en iyi olduğu yıllara geri dönelim ve coşku dolu bir gecce yaşayalım' diyorlar.YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: