Ömür Gedik'e sert tepki!

Ömür Gedik'in "Kadınlar Parklarda Emzirsin mi?" başlıklı yazı sosyal medyada tepki çekti.

Magazin

Ömür Gedik'e sert tepki! Hürriyet gazetesindeki köşesinde, Dünya Emzirme Hastası sebebiyle yapılan çağrılara katılmadığını söyleyen Ömür Gedik, kendisinin emzirmekten hoşlanmadığını, zorlandığını ve muhtelen de bu sebepten emzirmeyi 2 ay sonra bıraktığını söyledi.

"CİNSEL OBJE OLDUĞU İÇİN.."
"Cinsel obje olarak görmekten bir türlü vazgeçemediğim memelerin kutsal olduğu söylenen bu görevine alışamamıştım bir türlü" diyen Gedik, birçok erkeğin de bu konuda onunla aynı fikirde olduğunu iddia etti ve sözlerine şöyle devam etti:

"CİNSELLİK DÜŞMANI BİR HAREKET"
"Kadınlar tabii ki çocuklarını emzirsinler ama bunu herkesin gözüne soka soka yapmasınlar. Kadınların emzirme özgürlüklerini sokak ortasında, istedikleri yerde kullanmaları bana cinsellik ve libido düşmanı bir hareket gibi geliyor. Hele hele parklarda, meydanlarda yapılan şu toplu bebek emzirme eylemleri yok mu?

"Gereksiz bir şovenizmden başka bir şey değil bence."

Ömür Gedik'in bu yazısı büyük tepki aldı. Tepki gösterenlerden biri de Elif Güvendik'ti. Güvendik, Instagram'da yaptığı paylaşımda şunları yazdı...

"Emzirmekten pek hoşlanmamış, bebeğin acıkmasından pek hoşlanmamış, ağlamasından da pek hoşlanmamış o aslında bebeklerden, annelerden, insanlardan pek hoşlanmamış. Hayvanlar varken bebeği kim ne yapsın değil mi? Ömür Gedik sen emzirmenin ne yüce bir duygu olduğunu Allah'ın bunu sadece kadınlara bahsettim, anlayamadığın için memelerin sadece cinsellikte işe yaradığını düşünüyorsun ki memeler sana cinsel objeden başka bir anlam verememiş!!

Emzirmek bir annenin bebeğine bıraktığı en büyük mirastır. Hayatı boyunca onu hastalıklara karşı koruyan bir antibiyotiktir. Bebek acıkınca insan içi, sokak ortası anlamaz! Hele ki bunu cinsellik ve libodo düşmanı bir hareket olarak gören insancıklar olduğunu bilmez ve emmek ister...

Bu yüzden Ömür Gedik aklındaki cinsellik ve libido isteklerini biz annelerden ve bebeklerimizden uzak tut! Anladığın konularda yaz, mesela hayvanlar!

Bunlarda ilginizi çekebilir: