ÖMÜR GEDİK'İN İLK DÜETİ ÜNLÜ OYUNCUYLA!

Ömür Gedik ilk düetini Halil Sezai Paracıkoğlu'yla yaptı.

Magazin

ÖMÜR GEDİK'İN İLK DÜETİ ÜNLÜ OYUNCUYLA! HAÇİKO (Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Koruma Derneği) Başkanı Ömür Gedik, tüm geliri "Lokantalardan, otellerden, AVM'lerden barınaklara" kampanyasına destek için ünlülerle stüdyoya girdi.

Satıştan elde edeceği geliri kampanyaya aktaracağı "Seviyoruz" adlı bir albüm hazırlayan Gedik, ilk düetini oyuncu Halil Sezai Paracıkoğlu'yla yaptı.

Müziği Saki Çimen'e, sözleri ise Halil Sezai'ye ait olan 'Paramparça' adlı şarkını okumaları için stüdyoya giren Gedik ve Paracıkoğlu, kısa sürede şarkıyı tamamladılar. Şarkının düzenlemesini ünlü müzik adamı Sadun Ersönmez yaparken, albüm için geri sayım da başlamış oldu.

Sinema elaştirmeni Gedik, proje için şarkı aradığı sırada İncir Reçeli adlı filmde başrol oynayan Halil Sezai Paracıkoğlu'nun film için seslendirdiği Duman adlı parçayı ve yorumu çok beğenmiş. Prodüktörü Samsun Demir'le internette sanatçının diğer şarkılarını dinleyen ve o sırada 'Paramparça'yı bulan Gedik, hemen Halil Sezai ile iletişime geçmiş. Gedik, 'Halil Sezai'yi tanıdıktan sonra onun da sıkı bir hayvansever olduğunu anladım. Evinde sokakta bulduğu Paspas adlı kedisiyle birlikte yaşıyor. Paspas evi o kadar benimsemiş ki, zıplayıp kapı kolunu indirerek misafirlere kapı bile açıyor' diyerek genç sanatçıyla proje için ne kadar doğru bir isim olduğunun altını çiziyor.

İlk kez bir albüm çalışmasına imza atacak olan Ömür Gedik 'Seviyoruz' adlı albümü için Sezen Aksu, Fikret Kızılok bestelerini Teoman ve Burak Kut ile birlikte söylemek için tekrar stüdyoya girecek.

Bunlarda ilginizi çekebilir: