ÖNCE ÇIĞLIK ATTI, SONRA TOKATLADI!

Ar, önce 'Yeter be!' diye çığlık attı, ardından da tacizcisini tokatladı. Ancak Ar'a yönelik tacizin, mizansen olduğu ortaya çıktı.

Magazin

ÖNCE ÇIĞLIK ATTI, SONRA TOKATLADI! Müjde Ar'a cinsel taciz! Ünlü Aktrist Müjde Ar, Ankara Barosu'nun şiddet gören kadınlar için geliştirdiği Gelincik Projesi'nin tanıtımında, yanında oturan genç bir erkeğin tacizine uğradı. Ar, önce 'Yeter be!' diye çığlık attı, ardından da tacizcisini tokatladı. Ancak Ar'a yönelik tacizin, mizansen olduğu ortaya çıktı.

KADINDAN ÖZÜR DİLEME PROJESİ

Ankara Barosu, şiddet gören kadınlar için geliştirdiği projeyi, dün kamuoyuna tanıttı. Baro Başkanı Prof. Metin Feyzioğlu, 'Bu proje, toplumun kadından özür dileme projesidir. Biz, Ankara Barosu olarak her gün öldürülen, ırzına geçilen, ezilen, kişiliği yok edilmek istenen, baskı altında tutulan, düşüncesini açıklaması en vahşi yöntemlerle engellenen kadınlarımızdan özür diliyoruz' dedi.

Bu sırada 'Kakılmış' tiplemesiyle tanınan tiyatro sanatçısı Yasemin Yalçın, yüzü gözü morluklar içinde salona girdi. Küçük bir oyun sergileyen Yalçın, 'Komik, değil mi. Evet, oyun olarak seviyorum. Ama gerçek hayatta böyle olmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Keşke bu makyaj kadar kolay çıkabilse acıların, hayal kırıklarının acısı' dedi.

'YETER BE' DİYEREK AYAĞA KALKTI

Projenin detayları anlatılırken izleyiciler ön sırada oturan Müjde Ar'ın çığlığıyla irkildi. Yanında oturan genç bir erkeğin tacizine uğrayan Ar, 'Yeter be! Terbiyesiz herif!' diyerek ayağı fırladı. Tacizcisini tokatlayan Ar, 'Nereden buldun o cesareti, dekolte giydim diye mi? Çocuğum yaşında' diye çıkıştı. Ancak daha sonra Ar'a yönelik tacizin, mizansen olduğu anlaşıldı.

'Alo Gelincik' hizmette Ankara Barosu, proje kapsamında şiddete maruz kalan kadınlar için 444 43 06 numaralı 'Alo Gelincik' hattı açtı. Şiddete mağduru kadınlar, 7 gün 24 saat bu hattı arayarak hukuki yardım talep edebilecek. Baro, yardım isteyen her kadına, konusunda uzman, gerekli temel ileşitim ve psikoloji bilgisine sahip bir avukat verecek.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: