Onno Tunç anıldı!

Ünlü Bestekar Onno Tunç ölümünün 20. yılında Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde anıldı.

Kültür-Sanat

Onno Tunç anıldı! İzzet Öz’ün sunduğu geceye Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Ermeni Patrik Genel Vekili Başpiskoposu Aram Ateşyan ve ruhani liderlerin yanı sıra salonu tıka basa dolduran Onno Tunç hayranları katıldı.

Geccede sahneye çıkan Bülent Ortaçgil , Şelale Şehnaz Sam, Ahmet Selçuk İlkan, Aysun-Ali Kocatepe,Alex ve Feriköy SurpVartanants Korosu ;Onno Tunç’un eserlerini seslendirerek anılarını paylaştılar.


Coşku ve özlemin doruğa çıktığı, yoğun ilginin yaşandığı gecede Bakırköylü ve İstanbullu sanatseverler müziğe doyarken, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu şunları söyledi: ‘‘Geccede emeği geçenlere teşekkür ediyorum, ümit ediyorum ki Onno Tunç’un aziz hatırasına yakışır bir gece olmuştur.’’


Geccede konuşma yapan Ermeni Patrik Genel Vekili Başpiskoposu Aram Ateşyan, “Atatürk’ün sanata ve sanatçıya verdiği önemi dile getirerek, Ermeni cemaati bu ülkede var oldukça sanatçılarda eksik olmayacaktır” dedi.


SEZEN AKSU YOKTU

Onno Tunç’un bir dönem büyük aşk yaşadığı iddia edilen Sezen Aksu ise 15-16 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek konserleri nedeniyle geceye katılamadı.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: