Organik lezzetler Raya'da buluştu

Neslişah Alkoçlar’ın yarattığı, hayata ve yeni nesillere doğallıkla dokunan “Raya Organik”, iyi, temiz, sağlıklı ve sertifikalı lezzetleriyle organik beslenmenin parlayan yeni yıldızı…

Yaşam

Organik lezzetler Raya'da buluştu Temiz toprak koşullarında yetişmeyen, kimyasal atıkların karıştığı sulama alanlarında üretilen hormonlu ve GDO’lu ürünler çevremizi kuşatmış durumda... Son yıllarda bilinçlenen ve sağlıklı yaşamaya özen gösteren tüketiciler özellikle tükettiklerinin yetiştirme koşullarını sorgulamaya ve organik yaşamı benimsemeye başladılar. İnsanların, yeni nesillerin yaşamlarına sağlık katmak amacıyla hayat bulan Raya Organik, organik beslenme bilincini geliştiren ve daha az kirlenen bir dünyaya katkı sağlama yaklaşımı ile fark yaratıyor.


2012 yılında Neslişah Alkoçlar tarafından kurulan Raya Organik, “doğal yaşam çizgisi’’ sloganı ile Türkiye’nin organik sertifikalı bahçelerinde yetiştirilen, kahvaltılıklar, salça ve soslar, bakliyatlar, tavuk ve yumurta ürünleri, mevsiminde meyve ve sebzeler başta olmak üzere 100’e yakın ürün çeşitliliğine sahip ve 80’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Tüm Raya Organik ürünleri suni gübre ve diğer toksit maddeler kullanılmadan yetiştiriliyor ve yüksek miktarda C vitamini, kalsiyum ve magnezyum içeriyorlar. Kanserle savaşan antioksidanlar açısından da oldukça zengin mineralleri bünyelerinde barındırıyorlar.

Omega 3 Zengini ve Protein Deposu Organik Yumurtanın Farkı…

Omega 3 zenginliği açısından Raya Organik’in tam bir protein deposu olan organik tavuk ve yumurta ürünleri öne çıkıyor. 4 metre karelik özel alanlar ayrılan tavuklar açık havada serbestçe dolaşıyor, buğday, arpa, yonca ile beslenerek en doğal koşullarda yaşıyor, hakiki lezzeti ve besleyici özelliği ile organik yumurtlama yapıyorlar.

Organik Yaşam İçin…

Raya Organik yatırımını havayı, çevreyi ve toprağı koruyan, genetik düzeni bozmayarak nesiller boyunca doğanın korunmasına da katkı sağlayan organik tarıma yapıyor. Bu konuda Türkiye’nin tüm köylerini ve bahçelerini gezen, organik tarıma uygun alanları tespit ederek, daha da gelişmeleri için katkı sağlayan Raya Organik, temiz topraklarda yetişen, doğal yaşamdan gelen ürünlerini, uluslararası kontrol - sertifikasyon firması ECO – CERT ve T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın güvencesiyle, sağlıklı ambalajlarda tüketicilerine ulaştırıyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: