ÖRGÜTLENELİM ÇAĞRISI

Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği’nin geleneksel ödülleri dün akşam sahiplerini buldu.

Magazin

ÖRGÜTLENELİM ÇAĞRISI Düzenlenen törende konuşan ÇASOD Başkanı Rutkay Aziz, yönetmen Atıf Yılmaz'ın ölümünün ikinci yılı olduğunu belirterek, 'Onu saygıyla anıyor ve önünde saygıyla eğiliyoruz' dedi. Sunuculuğunu Cem Davran'ın yaptığı gecede, Prof. Selahattin Yıldız, Alin Taşçıyan, Kenan Bal, Atilla Engin ve Raşit Çelikezer tarafından 14 film arasında yer alan oyunculara ödülleri verildi. Türk Sineması Emek Ödülü'ne layık görülen Kadir İnanır ve Tarık Akan'ın konuşmaları geceye damga vurdu. Kadir İnanır, çalışma şartlarının ağırlığını vurgulayıp, 'Tek başına tavır koymak doğru değil. Demokrasi, örgütlü toplumlardan geçer. Birbirimizle uğraşmaktan vazgeçelim, geleceğimizi düşünelim' diye konuştu. Tarık Akan ise şeriatçı eğilimlere karşı çıkılması çağrısı yaparak şöyle dedi: 'Bugüne kadar Kadir arkadaşımla ben, dincilere faşistlere karşı, ülkenin adam gibi idare edilmesi için mücadelemizi verdik. Ama artık yaşlandık. Gelin hep beraber dinci, şeriatçı basına ve televizyonlara hayır diyelim ve çalışmayalım.'

Diğer ödüller şöyleydi: 'Jüri Özel Ödülü' Cem Özer ve Uğur Polat. Özer'in ödülünü almak için sahneye çıkan eşi Nurgül Yeşilçay, 'Cem çocuk bakıyor. O nedenle gelemedi' dedi. 'En İyi Kadın' Nurgül Yeşilçay (Yaşamın Kıyısında ve Adem'in Trenleri) 'En İyi Erkek' Yetkin Dikinciler (Mavi Gözlü Dev). 'Umut Veren' Ferit Kaya (Mavi Gözlü Dev), Şenay Aydın (Saklı Yüzler).
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: