Orhan Gencebay'dan Birlik ve Beraberlik şarkısı!

Orhan Gencebay, Antalya'da büyük bir gecceye imzasını attı. Sahneye çıkan Gencebay Birlik ve Beraberlik şarkısını seslendirdi.

Kültür-Sanat

Orhan Gencebay'dan Birlik ve Beraberlik şarkısı! Antalya'da Orhan Gencebay Birlik ve Beraberlik Geccesi düzenlendi. Etkinliğe yoğun ilgi vardı. Orhan Gencebay'ı dinlemeye 50 bin kişi geldi. Bir çok kişi de konser alanına giremeyerek kapıda kaldı. Dışarıda uzun kuyruklar oluştu.

Gencebay, "Batsın Bu Dünya" ve "Gelin Birlik Olalım" şarkılarını hayranlarıyla birlikte seslendirdi. Geccede kendisini yalnız bırakmayan sanatçılara teşekkür eden Gencebay, "Bu gecce gönüllerin birliği geccesi, vatan aşkının geccesi, bu gecce aşkların geccesi" diye konuştu.

Sanatçı dostları ve hayranlarıyla birlikte olmaktan son derece mutlu olduğunu dile getiren sanatçı, "Bu güzel günde sizlerle beraber olduğum için son derece mutluyum, gururluyum, sizleri çok seviyorum” dedi. Gencebay, kendisiyle özdeşleşen “Berhudar olun” sözüyle herkese teşekkür etti.

YENİ BESTESİNİN SÖZLERİNİ OKUDU

Gencebay birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği geccede Türkiye sevgisini anlattığı yeni bestesinin sözlerini de sevenleriyle paylaştı. Gencebay’ın yeni bestesinin sözleri şu dizelerden oluşuyor;

“Sen benim cennetim, hür vatanımsın/Sen ecdadımın yadigarısın/Varlığım uğruna armağan olsun/Vatanım, toprağım, canım Türkiyem/Hem ekmeğim hem suyumsun/Vazgeçilmez namusumsun/Aşığınım, dünya duysun canım Türkiyem/Uğrunda can veren canlarımız var/Çıktık sonsuza bayrağımızla/Allah'ın yolunda imanımızla/Biz bize yeteriz canım Türkiyem/Hem ekmeğim hem suyumsun/Vazgeçilmez namusumsun/Aşığınım, dünya duysun canım Türkiyem."

İşte o görüntüler:

Video yüklenemedi...

Uzun süre alkışlanan Gencebay’a gecenin sonunda EXPO 2016 Antalya’da “Küçük Ağa Sihirli Ormanda” oyununu sahneleyen oyuncu Emir Berke Zincidi ve arkadaşları çiçek verdi. Orhan Gencebay, hayranlarını selamlayarak sahneden ayrıldı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: