Orhan Pamuk'tan süpriz transfer

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, İletişim Yayınları’dan ayrılıyor. Söylentilere göre Pamuk’un yeni adresi Yapı Kredi Yayınları olacak.

Kültür-Sanat

Orhan Pamuk'tan süpriz transfer Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk şimdi de yayınevini değiştirmesiyle gündemde. Pamuk 1994 yılında “Yeni Hayat” romanıyla Can Yayınları’ndan İletişim Yayınlarına geçmişti. Yaklaşık 10 sene önce yaşanan bu transfer oldukça ses getirmişti. Aldığı transfer ücretinin oldukça yüksek olduğu söylentileri edebiyat dünyasında oldukça konuşulunca, sözü edilen rakamlar yalanlanmıştı.

En son Taraf gazetesinde haftalık yazı yazmasıyla konuşulan Orhan Pamuk şimdi de yayın evini değiştireceği söylentileriyle gündemde. Yeni çıkaracağı kitabı da edebiyat dünyasınca çevrelerince oldukça merak edilen Pamuk İletişim Yayınları’ndan ayrılıyor. Yeni adresinin ise Yapı Kredi Yayınları olacağı konuşuluyor.

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk tarafından yeni bir transfer gelirse, alacağı ‘transfer ücreti’de oldukça konuşulacağa benziyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: