Orkide moru modası!

Özgüveni artırırken aynı zamanda mutluluk da veren orkide moru çok moda!

Diğer Haberler

Orkide moru modası! 2014 rengi olarak açıklansa da moda dünyasından makyaj trendlerine ve dekorasyona kadar tüm dünyada etkisini göstermeye başladı bile.

Profesyonel renk standartları tedarikçisi Pantone, dünyada birçok sektördeki gelişmeyi, sanat koleksiyonlarını, popüler sanatçıları, teknolojik gelişmeleri ve diğer sosyo-ekonomik koşulları takip ederek belirlediği 2014 yılının rengini, ışıltılı orkide moru olarak açıkladı.

Fuşya, mor ve pembe tonlarının bir araya gelmesiyle oluşan PANTONE® 18-3224 ışıltılı orkide moru, özgüveni artırırken aynı zamanda mutluluk veriyor.

Morun gücünü kullanma konusunda bir hayli tecrübeli Michelle Obama’nın orkide morunun bu kadar trend olmasında kuşkusuz katkısı var.

Obama, morun farklı tonlarındaki elbiselerle sık sık davetlere katılıyor ve günlük yaşamında da çok kullanıyor.

Hayal gücünü ateşleyen orkide morunu tasarımcıları ilkbahar sezonunda yüzde 15,88 oranında kullandı.

Anlayacağınız orkide moru, şimdiden podyumları ve moda dünyasını ele geçirmeye başladı.

Max Mara, Missoni, DKNY, Aquilano Rimondi, Diane Von Furstenberg, Gucci, Kenzo, Lela Rose, Lanvin, Michael Kors, Mulberry, Nina Ricci, Temperley London, Tibi, Dsquared2, John Galliano, Monique Lhuillier, Vivienne Westwood, Moschino ilkbahar koleksiyonlarında orkide morunu en çok kullanmayı tercih eden markalar arasında.

Erkek tasarımlarında da bolca kullanılacak orkide moru, ilkbahar sezonunda Salvatore Ferragamo ve Ermengildo Zegna podyumlarında karşımıza çıkmıştı.

Her cilt rengine yakışan ve cildi canlı gösteren orkide morunu yıl içerisinde birçok aksesuarda da sıklıkla göreceğiz.

Nude tonlarla, bordo, lacivert ve pembeyle mükemmel uyum sağlayan orkide morunu isterseniz tek renk olarak da kullanabilirsiniz.

Kırmızı halıda orkide moru rüzgarı

Kırmızı halıyı da etkisi altına almaya başlayan orkide moru Amy Adams, Lady Gaga, Kelly Osbourne, Diane Kruger, Katie Holmes, Emma Stone, Jena Malone, Jessica Paré, Kristen Bell, Krysten Ritter, Naomi Watts, Odette Annable Yustman gibi isimlerin de tercihi oldu.

Bunlarda ilginizi çekebilir: