Oscar alması muhtemel adaylar!

Oscar adayları henüz resmi olarak açıklanmadı fakat küçük ipuçlarıyla Oscar'a aday olması muhtemel adayları araştırıp sizler için derledik. İşte o Oscar'a aday olması muhtemel adaylar...

Kültür-Sanat

Oscar alması muhtemel adaylar! OSCAR ALMASI MUHTEMEL FİLM ADAYLARI

ROOM (GİZLİ DÜNYA)

Brie Larson'ın başrolünde yer aldığı Emma Donughue'ın kitabından uyarlanan Amerikan yapımı film, 5 yaşındaki oğluyla birlikte kaçırılıp bir odaya hapsedilen genç bir anneyi temel alıyor. Riskli bir kaçış planı yapan ana oğul, planın başarılı olabilmesi için kendilerinden uzak tutulan sosyal çevrenin gerçek kurallarıyla da yüzleşmek zorunda kalıyor. Kadrosunda William H Macy ve Joan Allen'ı da yardımcı rollerde bulunduran filmin yönetmenliğini Lenny Abrahamson üstleniyor.

26 Şubat 2016'da ükemizde vizyona girmesi bekleniyor.

FİLMİN FRAGMANI

Video yüklenemedi...
STEVE JOBS

Teknoloji devi Apple'ın kurucusu ve 20. yüzyılın dahi isimlerinden Steve Jobs'ın yaşam öyküsünü yeni bir perspektif ile beyazperdeye aktaran filmin yönetmenliğini Oscar’lı yönetmen Danny Boyle üstlenirken senaryo Oscar Ödüllü Aaron Sorkin’e ait. Filmde Apple’ın kurucusu Steve Jobs’a Michael Fassbender; Macintosh’un eski pazarlama müdürü Joanna Hoffman’a ise Kate Winslet hayat veriyor. Steve Jobs'un bilge ve bir o kadar da hırslı yönünü izleyeceğimiz film Jobs'ın özel hayatına da el atıyor. Kızı Lisa ile olan ilişkisini gözler önüne seren film Walter Isaacson'ın kitabından uyarlandı. Steve Jobs'ta Michael Fassbender ve Kate Winslet'a Seth Rogen, Jeff Daniels, John Steen, Michael Stuhlbarg eşlik ediyor.

FİLMİN FRAGMANI

Video yüklenemedi...
SPOTLIGHT

Gerçek bir hikayeden uyarlanan Spotlight, taciz olayıyla gündeme gelen bir kilisenin kendini aklamaya çalışmasını ve bu tacizi aydınlatmaya çalışan Boston Globe gazetesi yazarlarını konu alıyor. Gazetenin yazarlarından oluşan “Spotlight” takımı, Katolik Kilisesi’ndeki taciz iddilarıyla ilgili eski defterleri deşer. Bir senelik araştırmaları sonucunda, Boston’ın üst düzey dini, yasal ve idari birliğine ait on yıllarca gizlenen gerçekleri çözmeye yönelik kapı açılır.

29 Ocak 2016' ülkemizde vizyona girmesi bekleniyor.

FİLMİN FRAGMANI

Video yüklenemedi...

THE HATEFUL EIGHT

Western türündeki film, İç Savaş'ın bitmesinden altı, sekiz ya da 12 yıl sonra, bir grup yabancının, tipiden kurtulmak için dağdaki bir konaklama yerine sığınmasını ve gizli bağlılıkların hayatta kalmalarını tehdit ettiğini anlamalarını konu ediyor. The Hateful Eight’te bir posta arabası, kış soğuğu yaşayan Wyoming’den geçer. Yolcular, cellat John Ruth ve yakaladığı kaçak Daisy Domergue, Domergue'nun adalete teslim edilmesi için Ruth'un "Cellat" olarak bilindiği Red Rock kasabasına hızla yol alır. Yolda iki yabancıyla tanışırlar ve hikaye devam eder. Quentin Tarantino'nun son projesi olan 'The Hateful Eight' filmi bu sene Oscar'a aday olacak gibi görünüyor.THE REVENANT (DİRİLİŞ)

Hugh Glass kürkleri için hayvanları avlayan bir kuruluş için çalışan deneyimli bir tuzakçıdır. Fakat avlandıkları bölgelerde kendilerinden başka hem yerli Kızılderililer hem de Fransız birlikleri kol gezmektedir. Bir av ertesinde bir boz ayı tarafından ölümcül bir biçimde yaralanan Glass'ı, yavaşlamamak adına ekibi ölüme terk eder ama bölgeyi herkesten iyi bilen avcı Glass hayata tutunur ve yavaş da olsa yaraları iyileşir. Öte yandan yaşama tutunması için oldukça geçerli bir sebebi vardır. Oscar ödüllü yönetmen Alejandro G. Iñárritu efsanevi Hugh Glass’i Diriliş filmiyle ile beyazperdeye taşıyor. Michael Punke'ın kaleme aldığı The Revenant: A Novel Of Revenge kitabından beyazperdeye uyarlanan filmin başrolü ise Leonardo DiCaprio.

FİLMİN FRAGMANI

Video yüklenemedi...


JOY

Joy henüz küçüklüğünden itibaren hayal gücü çok gelişmiş olan, yeni icatlar üretme peşinde bir kızdır. Hayatında, ailesinde yaşadığı zorluklara rağmen üretkenliğini hiç yitirmez; günlük yaşamda pratik konulara dair elinden her türlü iş gelir. Bu arada boşandığı eşi, sorunlu annesi, ilgi isteyen iki küçük çocuğu ve yarı belalı babasıyla normal bir hayat sürdürmeye çalışır. Bütün bunların sonunda ise bir gün her şey canına tak eder ve Joy yarım bıraktığı hayallerinin bir noktasından tutmak için yeniden kendini göstermeye karar verir. Başrolü Jennifer Lawrence'a Umut Işığım filminde olduğu gibi Bradley Cooper ve Roberto DeNiro eşlik ediyor.

FİLMİN FRAGMANI

Video yüklenemedi...

BRIDGE OF SPIES (CASUSLAR KÖPRÜSÜ)

Film soğuk savaş döneminde geçmektedir. Amerikalı bir pilot Sovyetler’de tutsak duruma düşmüştür. Tutsak pilotu kurtarabilmek için Amerikalı bir avukat CIA tarafından görevlendirilir. Bu görev oldukça zorlu ve tehlikelidir. Filmde Tom Hanks’ın yanı sıra Amy Ryan ve Billy Magnussen gibi isimlerde rol alıyorlar. Filmin yönetmen koltuğunda ise usta yönetmen Steven Spielberg oturuyor.

FİLMİN FRAGMANI

Video yüklenemedi...

STAR WARS: THE FORCE AWAKENS

Orijinal serinin son filminin 30 yıl ardından Star Wars serisi 7. filmiyle sinemaya geri döndü. Filmde, Return of the Jedi filminin 30 yıl sonrasında yaşananlar anlatılacak.

FİLMİN FRAGMANI

Video yüklenemedi...

BROOKLYN

Genç bir İrlandalı kadın olan Eilis Lacey (Saoirse Ronan), ABD'nin sunduğu imkanlara kapılarak annesini de geride bırakmak pahasına ABD'ye, New York'a göç eder. Burada ilk başlarda büyük bir vatan hasreti çekse de burada tanıştığı Tony (Emory Cohen) ile olan aşkı ona her şeyi unutturur. Ancak İrlanda'yı tekrar ziyaret etmesi gerekecektir, burada tanıştığı Jim (Domhnall Gleeson) de onu etkilemeyi başaracaktır. Eilis'in iki ülke, iki çok farklı yaşam tarzı ve iki aşk arasında bir seçim yapması gerekecektir.

FİLMİN FRAGMANI

Video yüklenemedi...

INSIDE OUT (TERS YÜZ)

Küçük Riley için hayat, babasının San Francisco’da yeni bir işe başlamasıyla baştan aşağıya değişir. Orta-Batı’daki yaşamını geride bırakan Riley'ı şimdi yeni bir ev, okul ve arkadaşlar beklemektedir.Neşe (Amy Poehler), Korku (Bill Hader), Öfke (Lewis Black), Nefret (Mindy Kaling) ve Üzüntü (Phyllis Smith). Riley'in zihninin içinde yaşayan, ona günlük hayatında tavsiyeler veren duyguları bu yeni hayata alışırken ufak bir kaosa neden olacaktır. Neşe, Riley’nin en önemli duygusudur ve onu hep pozitif tutmaya çalışır ama diğer duygular bu yeni hayatına uyum sağlama konusunda ise şaşkındır. Filmin orijinal fikrine sahip ve yönetmenliği yapan kişi Pete Docter. Eğlenceli animasyonun senaristi ise Michael Arndt. Disney ve Pixar'ın ortak yapımı filmin orijinal seslendirme kadrosu şu şekilde: Amy Poehler, Bill Hader, Mindy Kaling, Phyllis Smith ve Lewis Black gibi isimler yer alıyor.

FİLMİN FRAGMANI

Video yüklenemedi...

THE MARTIAN (MARSLI)

Geçtiğimiz yılın en sevilen bilim kurgu kitaplarından biri olan Andy Weir imzalı The Martian, ülkemizde de yakın zamanda "Marslı" adıyla basılmıştı. Marsta mahsur kalan maharetli astronot Mark'ın günlüklerinden derlenen zorlu bir hayat mücadelesini anlatan filmin başrolünde Matt Damon yer alıyor.

FİLMİN FRAGMANI

Video yüklenemedi...

SON OF SAUL - MACARİSTAN (SAUL'UN OĞLU)

Saul Ausländer (Géza Röhrig) Ekim 1944'te Auschwitz toplama kampında ölüleri yakmakla görevli, Sonderkommando üyesi Macar-Yahudi bir mahkumdur. Bir gün oğlunun olduğuna inandığı bir cesede rastlar. Cesedi yakılmaktan kurtarmak ve bir haham bulup gizlice gömmek ister. Bu arada diğer Sonderkommando üyeleri kendilerinin öldürüleceğini öğrenir, ayaklanır ve krematoryumu yıkar. Saul ise daha önce bakımını üstlenmediği oğluna dair planını uygulamak için çabalamaya devam eder.


FİLMİN FRAGMANI

Video yüklenemedi...

Oscar kazanması muhtemel oyuncu adayları...

Oscar kazanması muhtemel oyuncu adayları için tıklayınız...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: