Oya Aydoğan hastaneye kaldırıldı! İşte sağlık durumu?

Ünlü oyucu Oya Aydoğan acil olarak hastaneye kaldırıldı.

Magazin

Oya Aydoğan hastaneye kaldırıldı! İşte sağlık durumu? Ünlü oyuncu ve Yelişçam'ın sevilen isimlerinden Oya Aydoğan dün gecce Aort damarı yırtılınca acil olarak hastaneye kaldırıldı.

Doktorların hemen müdahale ettiği Aydoğan, 12 saat süren ameliyatın ardından yoğun bakıma alındı. Ünlü oyuncunun hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

Oya Aydoğan'ın oğlu Gurur hastanede yaptığı ilk açıklamada 'Annem gecce bir şeyler yerken boğazına kaçıyor, onu çıkarmak için bayağı uğraşıp damarı zorluyor ve damarı çatlatıyor, şu an ameliyattan çıkmak üzere biz de gerekli bilgiyi alacağız, yoğun bakıma alacaklar annemi' dedi.


Oya Aydoğan'ın doktorundan bilgi alan sinema oyuncusu Nuri Alço, “ Sevindirici haber aldık. Hayati tehlikesi yok” dedi. Ama bu açıklamanın aksine hastaneden farklı bir açıklama geldi.

HASTANEDEN AÇIKLAMA
Ünlü oyuncu Oya Aydoğan şiddetli sırt ağrısı, sol kolunda güçsüzlük ve yüzündeki uyuşma şikayetiyle Liv Hospital’a geldi. Yapılan kontroller sonrasında kalpten çıkan aort damarında yırtılma tespit edildi. Liv Hospital Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Prof. Dr. Ahmet Özkara ve Op. Dr. Halil Hüzmeli tarafından acil olarak 12 saat süren açık kalp ameliyatıyla aort damarı suni damarla değiştirildi ve gerekli müdahaleler yapıldı. Yoğun bakıma alınan Oya Aydoğan’ın durumu ciddiyetini korumaktadır.

Kaynak:hurriyet.com.tr

Bunlarda ilginizi çekebilir: