OYNADIĞIM KARAKTERE SİNİR OLUYORDUM

Yaprak Dökümü dizisinin ilk bölümlerinde canlandırdığı Ceyda karakterinin duygusuzluğu Başak Sayan'ı bile sinir etmiş...

Magazin

OYNADIĞIM KARAKTERE SİNİR OLUYORDUM Ekranların en çok seyredilen dizilerinden Yaprak Dökümü'nde Ceyda isimli kötü bir kadın karakterini canlandıran Başak Sayan, ilk bölümlerde kendisinin bile karaktere sinir olduğunu itiraf etti.

Habertürk'te Saba Tümer'in sunduğu 'Bu Gecce' programına konuk olan Başak Sayan, 'İlk çekimler başladı, çok sert başlamıştık biz. Ceyda çok sert bir kadındı, çok soğuktu ve hiçbir duygu kırıntısı yoktu kadının yüzünde. Beni rahatsız ediyordu aslında. Ben bile oynadığım karaktere sinir oluyordum' diye konuştu.

Dizinin ilerleyen bölümlerinde her kötünün içinde bir iyi yönün bulunduğunu belirten Başak Sayan, Ceyda karakterinin de daha sonra iyi yönlerinin ortaya çıktığını belirtti.

Oyuncu olmak için çok çabaladım.

Başak Sayan, küçüklüğünden itibaren oyuncu olmayı heves ettiğini ancak ailesinin isteği üzerine ekonomi okuduğunu anlattı ve oyunculuğa geçişinin öyküsünü izleyenlerle paylaştı.

Başak Sayan, 5 yaşından itibaren oyunculuğa bir merakının başladığını ve ailesinin ısrarı nedeniyle ekonomi okuduğu üniversite de bile oyuncu olma arzusunun hiç kaybolmadığını belirtti.

18 yaşındayken 118 bilinmeyen numaraları arayarak Star TV'nin telefonunu isteyen ve konuştuğu müdüre televizyoncu olmak istediğini anlatan Sayan, 'O kadar çok konuştum ki telefonda, adamcağız 'gelin sizinle bir çekim yapalım' dedi. Aynı gün soluğu orada aldım. Deli cesareti. Çok inanırsanız, çok isterseniz ama kaderinizde de bir şekilde var bu' dedi.

Deneme çekiminde başarılı olduğunu ve aynı akşam bir program suna teklifi aldığını belirten Başak Sayan, 'Aynı akşam canlı yayına çıktım. İlk defa bir stüdyoya girdim. Bir müzik eğlence programıydı, onu sundum' diyerek televizyonculuğa başlama macerasını izleyenlerle paylaşan Başak Sayan, daha sonra da oyunculuğa geçiş yaptığını belirtti.

'Bu noktaya gelene kadar savaştım. Hep ben gittim, hep ben yapacağım bunu dedim' diyerek çok mücadele ettiğinden bahseden Sayan, şu anda bulunduğu noktadan memnun olduğunu sözlerine ekledi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: