OYUNCULARA RÖPORTAJ YASAĞI

Dizi patronlarının başı, ücretlerini indirmeye çalıştıkları oyuncularının şöhretleriyle dertte... Patronlar şimdi oyuncularına röportaj yasağı koydu...

Magazin

OYUNCULARA RÖPORTAJ YASAĞI Bu aralar dizi yapım şirketlerinde patronlarla star oyuncular arasında büyük bir kavga var. Ücret indirme kavgası... Malum, dizilerin kaymağını başroldaki bir iki oyuncu yiyor. 300 bin liralık bölüm bütçesinin yarısı üç oyuncuya paylaştırılabiliyor. Bir çok yapımcı dizi kalkmasın diye zarar ederek işi götürmeye çalışmakta.

Şimdi bazı kanallar, o 300 bin lirayı da çok görüp krizi bahane ederek bütçeyi indirince, yapımcılar da oyunculara yöneldi. Ve sıkıntı burada başladı. Birçok oyuncu anlaştığı ücreti indirmeye yanaşmadı. Hatta bir kısmı 'Bu dizi benim sayemde bu kadar reyting alıyor. Çünkü ben ünlüyüm, şöhretliyim talep görüyorum, sokakta yürüyemiyorum' gibi sözler sarfetti. Yapımcılar şimdilik ya yardımcı oyuncuların işine son veriyor ya da kendi kârından feragat ediyor. Artık yapımcılar da bazı oyuncularına sözleşmedeki haklarından yararlanarak röportaj yasağı koydu. Bir çok yapımcı, medyadan gelen röportaj taleplerine cevap vermez oldu.

Çok talep görmesine rağmen yapımcının röportaj yasağı koyduğu ünlüler arasında Aşk-ı Memnu dizisinin Bihter'i Beren Saat, Binbir Gecce'nin Şehrazat'ı Bergüzar Korel ve Yaprak Dökümü'nün Ferhunde'si Deniz Çakır var. Bu inatlaşma, oyuncuların ücretlerini kırana kadar devam edecek gibi. Tabii Özcan Deniz ve Meltem Cumbul gibi 13 bölümlük ücreti peşin olarak alan oyuncular da var.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: