OYUNCULARIN PARASI NİYE DERT OLUYOR

Oyuncuların çok para aldıkları söylemlerine kızan Özgü Namal, bugüne kadar ailesine bir ev alabildiğini ve çok borcu olduğunu söyleyerek ’Herkesin aldığı para dert olmuyor da oyuncuların ki dert oluyor' diye konuştu...

Magazin

OYUNCULARIN PARASI NİYE DERT OLUYOR Filiz Akın’ın Kanal 1’deki programına konuk olan Özgü Namal, zaman zaman medyanın gündemine gelen ve çok konuşulan oyuncuların yüksek meblağda ücret aldıkları sözlerine isyan etti.

Bugüne kadar yaptığı işlerden sanıldığı kadar büyük paralar almadığını belirten Özgü Namal, 'Aileme bir tane ev aldım. Onun dışında zaten, reklamlardan, başka işler yapmadan falan önce de işim gereği bir arabam vardı. Öyle kendime acayip yatırımlar yaptığımı söyleyemeyeceğim. Neyin var derseniz, çok borcum var diyebilirim' şeklinde konuştu.

Oyuncuların aldıkları paraların çok olduğu söylemlerine karşı çıkan Özgü Namal, 'Bir şekilde ben de sonunda hayatımı devam ettirmek zorundayım ama ben şuna çok gülüyorum; herkesin kazandığı paralar dert olmuyor da bu ülkede, bir tek oyuncuların kazandığı paralar dert ve olay oluyor. Ben buna çok kızıyorum. Halbuki biz bu ülkede çok zor bir iş yapıyoruz. Bence servetler harcanmalı oyunculara ve bence çok daha fazla paralar kazanmalıyız' dedi.

Dünya starlarından az kazanıyoruz

Dünya ve Avrupa starlarıyla karşılaştırıldığında, Türk oyuncuların hiç para kazanmadıklarını belirten Namal, 'O yüzden ben olay çıkartıldığı zaman buna çok gülüyorum. Herkese para verilince tamam ama oyuncuya para verilince olay oluyor. Ben de bunu çok ayıp buluyorum. Çünkü biz özel yeteneklerimizi gözler önüne seriyoruz. Bunun da tabiki bir bedeli olacak' açıklamasını yaptı.

Diziye başlayacak

Bu arada bir süredir televizyon dizilerinde yeralmayan genç oyuncu, dizi görüşmelerinin sürdüğünü, henüz karar vermediğini ancak içine sinen bir proje olursa Kasım ayında başlayacağını ifade etti.

Yönetmen Kutluğ Ataman’ın bir projesinde de yer alacağını belirten Özgü Namal, ’Mutluluk’ filminden sonra Zülfü Livaneli’nin yeni bir projesinde tekrar biraraya gelebileceklerini belirtti. Namal, bu sezon bir tiyatro oyununda da rol alacağını söyledi.

Beni bir kalıba sokamazlar

Artık farklı rollerde oynamak istediğini ve şirin, pozitif kız imajının dışında bambaşka karakterlerde oynamaktan hoşlandığını ifade eden Özgü Namal, 'Farklı uç roller oynamak istiyorum. Zülfü abiyle çalışırsak sanırım bu olacak. Daha uç bir karakter olacak orada. Oyuncu olduğum için çok aç gözlüyüm, her türlü rolü oynamak istiyorum. Üzerime yapıştırılan ya da beni kalıba sokmaya çalışan her türlü zihniyete karşı duracağım. Buna son derce direneceğimi söylemek istiyorum. Beni bundan sonra en uç ve en farklı rollerde de görmeye devam edecekler' şeklinde konuştu.

Star olmaktansa iyi bir oyuncu olmayı tercih ederim

Özgü Namal, star ışığı olan herkesin star olabileceğine ancak herkesin oyuncu olamayacağına inandığını söyleyerek 'Bazen çok güzel paketler, bazen çok güzel hediyeler, büyüleyici şeyler görüyoruz, star. Ama içine baktığımız zaman o kadar yetenekli ya da iyi olmadığını görüyoruz. O yüzden ben kendi adıma star olmak yerine iyi bir oyuncu olmayı tercih ederim' açıklamasını yaptı.

Yönetmenlik yapmak istiyor

Kendisinden yola çıkarak yazdığı bir hikayeyi çekmeyi düşündüğünü söyleyen Özgü Namal, 'Yönetmenlik arzum var. Haddimi bilmeyerek, kendime bakmayarak böyle bir duyguya kapılıyorum bazen. Koltuğa oturup, bütün hakimiyetin benim olması değil ama çok sevdiğim ve yazdığım bir hikayem var. Onu senaryoya dönüştürmek istiyorum. Bunun için de ders alıyorum. Günün birinde bu hikayemi kaydetmek istiyorum. Film çekmek değil ama o hikayemi ben bir kameraya kaydetmek istiyorum. Benden bir hikaye kalsın istiyorum. Bir hikayem var, yapacağım. Bir kızın değişim ve dönüşüm hikayesi diyebiliriz. Biraz benden yola çıkarak, biraz bugüne kadar yaşadıklarım biraz da kurgusal bir hikaye' dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: