OYUNCULUK UĞRUNA HER ANIM ÇILGINLIKLA GEÇTİ!

Fadik Sevin Atasoy, oyunculuk uğruna yaptığı çılgınlıkları anlattı. Opera izlemek için vizesiz Fransa'ya giden Atasoy, son olarak da Bulgaristan'daki tiyatro çalışmalarına yetişebilmek için sınırı kaçakçıların arabasıyla geçmiş...

Magazin

OYUNCULUK UĞRUNA HER ANIM ÇILGINLIKLA GEÇTİ! Sinemanın ve televizyon dizilerinin yetenekli oyuncusu Fadik Sevin Atasoy, yaz aylarını çalışarak geçirenlerden... Son olarak TRT-1'de yayınlanan 'Aynadaki Düşman' ve 'Ah Kalbim' adlı dizilerde rol alan Atasoy, şu sıralar yeni bir sinema filmi için kamera karşısına geçiyor. Güzel yıldız, Plato Film'in yaptığı, Mardin'de çekilen 'I Love You' adlı filmde bir Kürt kızını canlandırıyor. Oyuncu Arena dergisine verdiği röportajda, oyunculuk ve aşk hayatıyla ilgili çok özel açıklamalar yaptı. Oyunculuk camiasında tatlı çılgınlıklarıyla da tanınan Atasoy; "Oyunculuk uğruna her anım çılgınlıkla geçiyor diyebilirim. Bulgaristan'da tiyatro kurmak için kaçakçıların arabasına bindim. Ama yolculuk bayağı tehlikeli geçiyordu" itirafında bulundu.


Bugüne kadar birlikte oynadığınız ve oyunculuğundan en çok etkilendiğiniz kişi kim?
Etkilenmek değil ama oynamaktan keyif aldığım birçok oyuncu oldu. 'Cimri' oyununda Haluk Bilginer'le, 'O Şimdi Mahkum'da Zafer Algöz'le, 'Usta'da Yetkin Dikinciler'le çalıştım ve çok keyif aldım. Etkilenmek başka türlü bir şey; bu etkilenmek değil... Eğer etkilenirsem karşımdakini izlemekten oynayamam.

Bugüne kadar çalıştığınız en zor kişi?
Zor çalıştığım ve çalışmaktan nefret ettiğim kişiler oldu ama bunların ismini söylemem. Söylersem onların kariyerleriyle oynamış olurum. Shakespeare'in bir sözü vardır; "Oyuncu iyi niyetli olsun, kötü oynasa da affedilir." Kötü niyetli insanlarla çalıştım ama kimsenin kariyerini karartacak kadar kötü niyetli değilim.

HİÇBİR BEDEL ÖDEMEDİM
Oyunculuk uğruna şimdiye kadar ödediğiniz en büyük bedel ne oldu?
Hiçbir bedel ödediğimi düşünmüyorum. Yani daha doğrusu sabretmeyi, çalışmayı, uykusuz kalmayı bedel ödemek olarak görmüyorum. Sevdiğim bir şeyi yaptığım için bana öyle gelmiyor, aşkta da öyle değil midir? Birine aşık olursun, onun için yaptığın şeyler bedel ödemek midir? Hayır, değildir. Aşk için yaparsın. Oyunculuk da benim için aynen öyle.

Sık sık kısa filmlerde oynuyorsunuz. Bunun sebebi nedir? Çünkü insanlar bu filmlere ilgi göstermiyor.
Sinemayı çok seviyorum ve iyi bir kısa film senaryosu olduğu zaman ona destek vermek istiyorum. Genç yönetmenlere çok güveniyorum. Bu ülkenin yüzde 44'ü genç nüfus ve genç sinemanın Türk Sineması'nı kurtaracağına inanıyorum. Bazı projelerde oyuncu olarak hiç para almadan hatta kendi cebimden para desteğinde bulunarak kısa filmlerde oynuyorum.

KÜRT KIZINI OYNUYORUM
Yeni projeleriniz neler?
Plato Film'in yaptığı 'I Love You' diye bir sinema filmine başlıyorum. Senaryosu Sermiyan Midyat'a ait olan film Mardin'de çekilecek, orada da bir Kürt kızını oynayacağım.

Opera izlemek için, vizesiz şekilde Fransa'ya gittiğinizi biliyoruz. Peki bunun dışında oyunculuk için ne gibi çılgınlıklar yaptınız?
Her anım çılgınlıkla geçiyor diyebilirim. Bulgaristan'da tiyatro kurmaya gittiğimiz zaman burada dizi çekip orada tiyatro yaptığım için büyük bir koşuşturma içindeydim. Oyundan çıkıp kaçakçıların arabasına binerek sete yetişiyordum. Yolculuk bayağı tehlikeli geçiyordu. Beni sınırda karşılıyorlardı. Tampon bölgede sabahın beşinde, yanımdan kamyonlar geçerken elimde bavulla sınır kapısına koştuğumu bilirim.

Hayatınızda "Keşke olmasaydı" dediğiniz an var mı?
Bütün hatalar bana bugünkü halimi kazandırdı. Nietzsche'nin dediği gibi, "Öldürmeyen güçlendirir."

SICAK BİR İNSANIMDIR
İnsanların mesafeli durduğu bir kadın olmak sizin tercihiniz mi?
Çok tanımadığım insanlarla hemen kaynaşamam ama aslında çok sıcak bir insanımdır. Beni tanıyan dostlarım "Mesafe mi? Fadik mi?" diye şaşırabilirler. Çünkü gönlüm, yüreğim, evim bütün dostlarıma açıktır. Ama iş hayatımda mesafeliyim; çünkü orada profesyonelim.

Yanlış bir adama aşık oldunuz mu hiç?
Yanlış adam diye bir şey yok. Becerememekle ilgili bir şey var. Öyle bir şey olduğu zaman da "Demek ki ben bu ilişkiyi beceremedim" derim kendime, karşı tarafı suçlamamam.

Kolay "Seni seviyorum" der misiniz?
Bundan hiç gocunmam, çekinmem. Birini seviyorsam bu konuda hiç cimrilik yapmam.

Peki, "Seni seviyorum" diyemeyen bir erkek arkadaşınız olsaydı...
Seni seviyorum demesini öğretirdim ona, öğrenemezse de psikiyatra yollardım.

FUTBOL PROGRAMI SUNMAMI TEKLİF ETTİLER
Futbolu seven kadınlardan mısınız, yoksa tahammül edemeyenlerden mi?
Edemeyenlerdenim! Geçenlerde futbol programı sunmam için teklif geldi, asla yapmayacağım bir şey... Teklif edenlere şunu söyledim: Dario Fo diye bir yazar var; onun bir oyununda kadın der ki "Birkaç tane şaşkın, bir topun peşinde koşuyorlar, içlerinden biri daha şaşkın o elinde düdükle koşuyor." Yani futbolla ilgim o kadar. Genç işadamları da futbola o kadar yatırım yapacaklarına sinemaya yatırım yapsalar daha iyi olur. Sinema daha evrensel ve prestijli bir şey. Kafalarını kültür sanata yorarlarsa onlar için daha iyi olur.

AŞKIMI HEP GİZLİ SAKLI YAŞIYORUM
Film aşklarının gerçeğe dönüşmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin başına böyle bir şey geldi mi?
Gelmedi, pek filmlerin etkisinde kalmam. Ama olabilir... Aşkın insana nerede nasıl geleceği belli olmaz.

Magazin programlarında gözükmüyorsunuz. Fadik Atasoy aşkını nerelerde yaşıyor?
Kaçıyorum ama yine de yakalanıyorum! İşimle gündeme gelmek istediğim için aşkımı gizli yaşıyorum.

İlişkilerinizde iki arada kaldığınız durumlar oldu mu?
Bir erkek arkadaşım vardı ve Amerika'ya yerleşmemi istiyordu. O zaman ikilemde kalmıştım. Oturduk, uzun uzun konuştuk. Ben ona buraya yerleşmesini söyledim; o olamayacağını ve sebeplerini anlattı. Sonra koşullar nedeniyle ayrıldık; çok üzülmüştüm o zaman.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: