OYUNDA HİLE YAPIYORSA, ALDATIYORDUR!

Ünlü oyun yapımcısı PopCap Games’in yaptığı son ankete göre sosyal oyunlarda daha iyi olmak ya da kazanç sağlamak için hile yapanların, yapmayanlara göre aldatmaya daha fazla eğilimli olduğu ortaya çıktı.

Magazin

OYUNDA HİLE YAPIYORSA, ALDATIYORDUR! İngiliz ve ABD’li toplam 1,201 kişiyle yapılan araştırmaya katılanların yüzde 92’si hiçbir zaman hileye başvurmadığını belirtmiş ancak araştırmanın asıl ilginç tarafı geri kalan yani hile yapan yüzde 8’in sanal ve gerçek dünyalar arasındaki benzer davranışları olarak dikkat çekiyor.

Buna göre oyunlarda hile kullananların yüzde 49’unun, hile kullanmayanların ise yalnızca yüzde 15’inin gerçek hayatta sevgililerini aldattığı belirtiliyor.

Sadece aldatma değil ufak hırsızlıklarda da hile kullanan kişiler daha fazla ön plana çıkmış. Örneğin kaldıkları otelden bardak ya da havlu çalanların oranı hile yapanlar için yüzde 51 iken, hile yapmayanlar için yüzde 14 olarak belirlenmiş.

Benzer oranlar bekleme salonlarından dergi ya da restoranlardan yiyecek çalmak, vergide usulsüzlük yapmak, sınavlarda kopya çekmek ve engelli otoparkına park etmek gibi örneklerde de tekrarlanıyor.

Sosyal oyunlarda hile yapanlar bütün bu saydıklarımızı yapmaya daha eğilimli olarak gözüküyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: