Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi için düzenlenen yemekten 1 milyon lira gelir elde edildi!

Hayat Paylaşım ve Dayanışma Derneği, fiziksel ve zihinsel engelli çocuklara eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla yapımına başladığı ‘Haypader Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ için gerekli olan bütçeye katkıda bulunmak üzere önceki gün öğle yemeği daveti verdi. Davete İş ve cemiyet hayatından 300 konuk katıldı.

Sosyete

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi için düzenlenen yemekten 1 milyon lira gelir elde edildi! Fatoş Altınbaş Sarıgül, Demet Sabancı Çetindoğan, Revna Demirören, Ayşegül Toplusoy, Sitare Akdilek ve Prof. Selahattin Kuru tarafından kurulan, Başkanlığını Monik İpekel’in, proje koordinatörlüğünü Özle Özer’in yaptığı Hayat Paylaşım ve Dayanışma Derneği, Bağcılar’da 24 Mart’ta temelini attığı ‘Haypader Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ne katkı sağlamak amacıyla iş ve cemiyet dünyasının ünlü isimleriyle, düzenlenen öğle yemeği davetinde bir araya geldi.


Bağcılarda temeli atılan ‘Haypader Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin tüm oda, derslik ve sosyal eğitim alanlarının her birinin yapımı destek ve bağışçılar tarafından üstlenilerek bu alanlara kendi isimleri verilecek. 80, 40 ve 20 bin lira arasında değişen bu alanların 35 tanesinin yapımı üstlenildi ve yaklaşık 1 milyon liralık gelir elde edildi.


Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz’ın üstlendiği davetin açılış konuşmasını Monik İpekel yaptı. Konuşmanın ardından yapılan plaket töreninde İstanbul Valisi Vasip Şahin’in eşi Şeyma Şahin, derneğin yönetim kurulu üyeleri Fatoş Altınbaş Sarıgül, Demet Sabancı Çetindoğan, Revna Demirören ve Tülay Ulusoy’a plaket verdi.


İstanbul Emniyet Müdürü'nün eşi Müberra Çalışkan, eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş derneğe bağış ve katkıda bulunanlara plaket verdi. Davet derneğin destekçilerinden Polar Moda’nın keyifli defilesi ve Revna Demirören’in kapanış konuşmasıyla sona erdi.


300 kişilik davetten elde edilen bağış ve gelirlerin tamamı Bağcılar’da temeli atılan ‘Haypader Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin yapımına aktarılacak.


FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...

Bunlarda ilginizi çekebilir: