Özgü Namal dünyanın en pahalı peynirini üretecek!

Oyuncu Özgü Namal, Muğla Köyceğiz’de bir çiftlik evine taşındı. Oyuncu, anavatanı Sırbistan olan ve eşek sütünden yapılan, dünyanın en pahalı peynirini üretmek için çalışmalara da başladı.

Magazin

Özgü Namal dünyanın en pahalı peynirini üretecek! Oyuncu Özgü Namal, şehir hayatından sıkıldı ve reklamcı eşi Serdar Oral ile birlikte Muğla Köyceğiz'e taşındı. 2 çocukları olan çift, orman içindeki bir çiftlik evinde yaşamaya başladı. Namal ve eşi, burada Sırbistan'ın dünyaca ünlü peynirinden ilham alarak yeni bir işe atıldı.

Belgrad'da Balkan eşeklerinin sütünden elde edilen ve dünyanın en pahalı peyniri olarak bilinen 'pule' peynirinin ününü duyan güzel oyuncu ve eşi, bu peyniri Türkiye'de üretmek için kolları sıvadı. İkili, sütünden faydalanmak için Balkan eşekleri satın aldı. Çift, bu peyniri yapmak amacıyla eşek yetiştirmeye başladı.

Bu peynirin çok pahalı olmasının sebebi ise eşek sütünün nadir bulunması. Çünkü bu süt anne sütüyle eş değer görülüyor ve eşek sütünden elde edilen pule peynirinin kilosu 1000 dolara satılıyor. 100 eşeğin sütünden 1 kilo pule peyniri elde ediliyor ve bu bir kilo peyniri yapabilmek için de 25 kilo eşek sütüne ihtiyaç duyuluyor.

Özgü Namal'ın köy hayatı!

Özgü Namal'ın köy hayatı!Özgü Namal geri dönüyor!

Özgü Namal geri dönüyor!

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: