ÖZGÜ’NÜN KISKANDIĞI OYUNCU!

Özgü Namal, padişahların eşlerinin ya da yurt dışından getirilen harem kadınlarının hayatlarını oynamak istediğini söyledi. Namal, en çok hangi oyuncuyu kıskandığını da itiraf etti.

Magazin

ÖZGÜ’NÜN KISKANDIĞI OYUNCU! Cine5’te yayınlanan Cinecity programının konuğu genç oyuncu Özgü Namal’dı. Son filmi ’Güneşin Oğlu’ bu hafta gösterime giren Namal, tarihteki bir sürü kadın karaktere hayran olduğunu ifade ederek, “Osmanlı İmparatorluğu ile ilgili hiç güzel filmimiz yok. Padişahların veya sadrazamların kadınlarını oynamak isterim. Hürrem Sultanı her zaman… Yurt dışından hareme getirilen kadınları da oynamak isterim. Atatürk döneminde ise Fikriye ya da Latife’yi... “ dedi.


Yabancı tarihi filmlerden ‘Elizabeth’i çok beğendiğini söyleyen Namal, “Elizabeth’i canlandırmayı isterdim. Hayatta tek kıskandığım oyuncu Cate Blanchett. Onun metoduna ve tekniğine aşığım” şeklinde konuştu.

O kötü imajı yıkmak istiyorum ...

Sadece iş konusunda değil, hayata karşı da çok hırslı olduğunu belirten genç oyuncu, hırslı olunmadan hiçbir şeyin yapılamayacağını söyleyerek “Tutunmaya, her şeyle mücadele etmeye ve kötü olan her şeye karşı bir hırsım var. Kadın olarak çok zor bir meslek yapıyorum ve ayakta durmaya çalışıyorum. Oyunculuğa karşı olan birçok kötü imajı değiştirmeye uğraşıyorum” dedi.

Kıskanç biri olmadığını da sözlerine ekleyen Namal, hırsının iyi anlamda olduğunu söyleyerek 'İşinde iyi olan herkesin başımın üstünde yeri var' diye konuştu.

Ünlü olmasa da olur...

Sadece tanınmış yönetmenlerle değil, güzel bir senaryoyla karşısına çıkan genç bir yönetmenle de çalışabileceğini belirten Namal, “Ünlü olmayan birinin senaryosunu da aynı özenle okurum. Onur Ünlü de bana daha önceki filminin senaryosunu getirdiğinde ünlü değildi. İnsanları statülerine göre değil, zekalarına göre değerlendiriyorum” şeklinde konuştu.

Akıl ve zekanın aslolduğunu söyleyen başarılı oyuncu, “İnsanların ünü beni ilgilendirmez. Yarın öbür gün bir çocuk gelir, hiç tanımadığım… Bana dünyanın en güzel senaryosunu verir ve gider çalışırım” ifadelerini kullandı.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: